Language

       Language [ alt ]

دپارتمان سرمایش

واحد سرمایش بخش فنی و مهندسی شرکت تیام شبکه، با تکیه بر دانش روز و با هدف تولید و اجرای تجهیزات سرمایش و تهویه اتاق سرور، راه اندازی شد. این واحد با بهره گیری از کارشناسان ارشد و مهندسین با سابقه در زمینه تاسیسات سرمایشی و تهویه مطبوع، فعالیت های تخصصی خود را بر روی مراکز داده متمرکز نموده است و روز به روز بر فعالیت چشمگیر خود در این عرصه می افزاید

 

طراحی و ارایه تجهیزات

 

تجهیزات یک سیستم سرمایشی شامل، انواع کولر، کندانسور، چیلر، تجهیزات کنترلی و ... است که با توجه به نیاز مراکز داده و با رعایت استانداردهای مرتبط از جمله ASHRAE و TIA-942 طراحی می شوند و توسط تیم سرمایشی ارایه می گردند. از جمله تجهیزات قابل ارایه می توان کولر DX و CW با دمش به جلو، کولر با دمش به کنار، کولر با دمش به داخل رک و کندانسورهای DX پنج تن را نام برد.

مشاوره، طراحی و بهینه سازی

با توجه به شرایط و نیاز پروژه های مختلف، واحد سرمایشی اقدام به نیازسنجی، امکان سنجی و طراحی راهکار مناسب برای سرمایش مراکز داده می نماید. این راهکارها عبارتند از:

• راهرو سرد/گرم

• اتاق سرد/ گرم

• اتاقک یک ردیفه سرد

• سرمایش داخل رک

در این واحد،ابتدا محاسبات مربوط به بار حرارتی مرکزداده انجام می شود، سپس چیدمان مناسب سیستم سرمایشی تعیین می گردد و بر این مبنا مسیر لوله کشی مبرد، کابل کشی برق و کابل شبکه BMS مربوط به سیستم سرمایشی طراحی می شود.

 

پیاده سازی

نتیجه طراحی و تولید تجهیزات و همچنین طراحی آرایش سرمایشی اتاق سرور در زمان اجرای پروژه های سرمایشی مرکز داده به طور کامل نمود پیدا می کند. تیم اجرایی واحد سرمایشی، با توجه به سال ها تجربه در زمینه پیاده سازی و راه اندازی سیستم های سرمایشی، توانایی اجرای پروژه های بزرگ مرکزداده را با رعایت تمامی ملزومات و نهایت دقت و با استفاده از سیستم های سرمایشی مختلف از جمله DX، VRV و Chilled water را دارد.

 

پشتیبانی

پشتیبانی از پروژه های سرمایشی انجام شده توسط شرکت تیام شبکه، از جمله مهمترین وظایف واحد سرمایشی محسوب می شود. در این قسمت وظایف واحد سرمایشی به صورت زیر خلاصه می شود:

• انجام بازدیدهای دوره ای و بررسی پیشگیرانه از عیوب احتمالی سیستم سرمایش مرکزداده

• تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز برای سیستم سرمایشی در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض

• عیب یابی و رفع عیب سیستم های سرمایشی در صورت بروز مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن