Language

       Language [ alt ]

 iRACK Registerd

iRACK
alt alt alt alt alt
Wall Mounted Rack Free Standing Rack Accessories Default Rack Equipments Monitoring & Intelligent Systems

همگام با پیشرفت روز افزون فناوری در جوامع امروزی، نیاز به اطلاعات و امکان استفاده از آنها در تمام زمینه ها اجتناب ناپذیر است. با توجه به رشد حجم داده ها در سالهای اخیر و کلیدی تر شدن نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه های مختلف، حرکت روز افزون به سمت سیستم ها، سرویس های اطلاعاتی و مکانیزه نمودن آنها از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

بشر  با ابداع و توسعه شبکه های کامپیوتری و اطلاعاتی در دهه های اخیر ، گام بزرگی در راستای انتشار و توزیع اطلاعات و از این طریق، فراهم سازی امکان تسهیل و تسریع انجام امور مختلف برداشته است. سیستم های اداری بدون کاغذ (Paperless)، استفاده از اینترنت و خدمات الکترونیک، آرشیو و پردازش مجازی، از دستاوردهای شبکه های کامپیوتری است، که علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و فضا، افزایش سرعت پیشبرد  روندهای سازمانی را به ارمغان آورده اند و از این رهگذر منجر به افزایش بازدهی شده است. همچنین با پیشرفت و توسعه تجهیزات شبکه، نیاز به تجمیع و تمرکز این تجهیزات در مراکزی خاص بنام مراکز داده (Data Centers)جهت مدیریت و بهره برداری بهتر، امنیت، توسعه پذیری و دسترسی بالا فراهم گردیده است.
از این رو، بهره گیری از تجربیات شرکت های فعال در این زمینه، به منظور استفاده از خدمات مشاوره، طراحی، نظارت، و یا راه اندازی شبکه های کامپیوتری براساس فناوری روز صنعت  IT از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
شرکت تیام شبکه نیز بعنوان یکی از شرکت های پیشگام در پیشبرد صنعت IT کشور، مشغول به فعالیت است و متناسب با شرایط بازار، اقدام به طراحی  و ارائه گستره متنوعی از رک ها و تجهیزات جانبی و همچنین سیستم های سرمایشی، سیستم های نظارت و کنترل مرکز داده، توزیع برق و راهکارهای نوین در زمینه مرکز داده نموده است.
این شرکت با بهره گیری از فناوری  روز دنیا در طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری و مراکز داده منطبق با آخرین  استانداردهای جهانی، همواره سعی بر این داشته است تا با بهره گیری از جلوه های کارآمد این صنعت، گامی بلند و استوار در زمینه ارتقای سطح دانش فنی در کشور بردارد.

irack
 

گروهی که حول آرمان“ همگامی به سوی پیشرفت“ در سال 1371شکل گرفته بود، فعالیت رسمی خود را با نام تیام شبکه و شعار «توسعه ایران آرمان ماست» در سال 1374آغاز نمود.
موسسان، مدیران و کارکنان پرشور این مجموعه در بدو امر، با هدف ارتقای جایگاه صنعت IT در ایران و کمک به بهبود کارایی فعالان عرصه تولید و خدمت رسانی، پیشرفت و تعالی در عرصه صنعت کشور را سرلوحه فعالیت های خویش ساختند واکنون به یاری خداوند و با بهره گیری از دانش مدیریتی و فنی روز دنیا  و با پایبندی به آرمان های خود، از پیشگامان و پیشتازان عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران به شمار می روند.
شرکت تیام شبکه نخستین ارائه کننده رک های کامپیوتری در ایران بوده و با ارائه رک های متنوع در مدل ها و سایزهای مختلف با نام تجاری IRACK  نقش مهمی در جهت تامین نیازهای داخلی صنعت IT ایفا کرده است و در این مسیر نام تجاری خود را از طریق وفاداری مشتریان، نوآوری، خلاقیت و بهبود مستمر در کیفیت محصولات و خدمات تقویت می نماید.
این شرکت فراتر از مرزهای خودکفایی در تولیدات داخلی، با استفاده از فناوری های روز دنیا، بعنوان نخستین ارائه کننده رک های هوشمند، اقدام به عرضه رک های حرفه ای با نام های Server, DIGI+ ,Intelli کرده است. محصولات عرضه شده توسط این شرکت، تحت گروه هایی با نام های Server Racks, Network Racks و Open Racks در کاتالوگ این شرکت معرفی شده اند.

 متخصصان این شرکت جهت بهبود رویه تولید اقدام به، به روز رسانی محصولات بر طبق آخرین تغییرات فناوری نموده و پس از دریافت گزارش تیم تحقیقات بازار از شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و رقابت موجود در این صنعت، با ایجاد نوآوری و تغییرات فنی در رک های تولیدی به ارائه نسل جدیدی از محصولات جهت مجهز کردن تمام متقاضیان در جامعه فناوری اطلاعات پرداخته اند. از ویژگی های منحصر به فرد این محصولات می توان به کارایی بالاتر، وزن پایین تر و مقرون به صرفه بودن در مقایسه با تخصص به کار رفته در محصول، اشاره نمود.
این شرکت با تکیه بر دانش تخصصی کارشناسان خود، اقدام به طراحی رک های حرفه ای متناسب با اصول کابل کشی ساخت یافته Structured Cabling و نیز ارائه راهکارهای مناسب در زمینه زیرساخت فیزیکی مرکزداده، در چهار بخش سرمایش، ارتباطات، برق، و امنیت فیزیکی و محیطی نموده است.
 همچنین به منظور افزایش کارایی این رک ها در محیط های پر تراکم (Density High) ، بر طراحی، و بکارگیری تجهیزات جانبی و تجهیزاتی شامل:

Fan Door,Exhausted Door, Perforated Door انواع سینی های هدایت کابل و... اهتمام ورزیده است.
این تجهیزات پس از فتح بازارهای داخلی اینک در بسیاری از کشورهای خاورمیانه، آفریقایی و آسیای صغیر به جایگاه ویژه ای دست یافته است. ازاین رو در راستای سیاست اشتغال زایی، کار آفرینی و همچنین با استناد به ابلاغیه رسمی شماره 455 نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران مورخ 1376/01/20 و تصویب نامه شماره 241869/ت 42087هـ مورخ 1387/12/22 مبنی بر استفاده از حداکثر توان فنی، مهندسی، تولیدی، صنعتی و اجرایی و همچنین کاهش خروج ارز از کشور، مجموعه مستقل تولیدی این شرکت موفق به دریافت مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره ثبتی 01/66092 الف گردیده است و براساس ماده 78 از قانون برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران، در بخش اقتصادی (بهبود فضای کسب و کار) دولت موظف است در جهت حمایت از تولیدات داخلی، کالاها و خدمات مورد نیاز خود را با اولویت از تولیدکنندگان داخلی خرید نماید تا علاوه بر مخاطبان اصلی ، سازمان ها و نهادهای دولتی، با یاری شرکت های خصوصی و نیمه خصوصی نیز گامی ارزشمند در راستای تحقق اهداف ملی این مرز و بوم بردارند.
لازم به ذکر است زمینه فعالیت شرکت تیام شبکه تنها به ارائه رک محدود نمی گردد و علاوه بر ارائه رک های کامپیوتری، در زمینه مشاوره، طراحی، پیاده سازی و توزیع تجهیزات شبکه های کامپیوتری، مخابراتی و مراکز داده بطور وسیع و تخصصی فعالیت داشته و حلقه پیوند صنعت و بازار را به خوبی برقرار ساخته است.
در طول سالیان اخیر بسیاری از وزارتخانه ها، بانک ها، کارخانجات صنعتی، سازمان های بزرگ و شرکت های همکار با استفاده از خدمات تخصصی شرکت تیام شبکه در زمینه های فوق، نیاز خود را به شبکه های ارتباطی تامین کرده اند.  
اکنون در گذر نزدیک به ربع قرن فعالیت در عرصه IT ،کارآفرینی،تحول نگرش مدیریتی و فنی به مسائل، پشتیبانی کامل، و نیز مشتری مداری به رویکردهای عمده شرکت تیام شبکه مبدل شده اند.

تجربه سال ها حضور مستمر و تخصصی با در اختیار داشتن برترین و جدیدترین محصولات و فناوری ها و برخورداری از کارکنان مجرب و کارآزموده، همچنان شرکت تیام شبکه را از پیشگامان صنعت IT در ایران قرارداده است و افزایش چشمگیر مشتریان معتبر ، نشان از درستی راهی دارد که هسته موسس، نزدیک به دو دهه پیش برگزید و به یاری خداوند منان، این راه را تا به آخرخواهد پیمود.

 شاسی جوشکاری شده (Welded Construction)

با باور دیدگاه شرکت های به نام اروپایی و آمریکایی جهت رفع خطر آزاد شدن یا شکستن پیچ و مهره، این شرکت روش جوشکاری MAG را جهت اتصال سازه اصلی رک انتخاب کرده است.

جوش دی اکسید کربن با دستگاه رکتیفایر با نام فنی MAG یکی از روش های جوشکاری از زیرگروه جوش قوس الکتریکی با گاز محافظ GMAW مخفف (Gas Metal Arc Welding) است که به عنوان یکی از قوی ترین و ایمن ترین روش های جوشکاری در جهان شناخته شده است.

دی اکسیدکربن خاصیت حفاظتی بسیار خوبی دارد و در محل قوس الکتریکی به اکسیژن و مونواکسیدکربن تجزیه می شود، و گازهای مزبور بعد از خنک شدن به CO2 تبدیل می شوند.

در این حالت گازها و سایر مواد موجود، قبل از جامد شدن جوش، از آن خارج می شوند. جریان بیشتری که در موقع استفاده از CO2 مصرف می شود باعث تلاطم بیشتر حوضچه مذاب شده و در نتیجه حباب های گازهای موجود در داخل جوش به سطح فلز صعود کرده و قبل از انجماد از آن خارج می شوند، در نتیجه تخلخل جسم کمتر خواهد بود و منجر به جوشی ایمن و پایدار می گردد.

 ایستایی و تحمل وزن (Heavy Load Capacity)
 استفاده از شاسی جوشکاری شده به جای استفاده از اتصالات پیچ و مهره ای

♦ استفاده از پروفیل های 6 خم  جهت افزایش استحکام ستونها

♦ استفاده ار فناوری Fold به جای Bend، جهت استحکام ستون ها

♦ استفاده از ریل های خمکاری شده در انواع S ,U ,V ,WوL به تناسب عمق ،ارتفاع و کاربری متفاوت رک ها

♦ استفاده از 2 یا 3 بازوی نگهدارنده افقی جهت اتصال ریل ها در عمق و اتصال آنها به ستون ها

♦ تقویت کلاف کف رک و استقرار ریل ها بر روی کف تقویت شده به منظور جلوگیری از نشست ریل ها در صورت وارد شدن فشارهایی فراتر از بازه تعریف شده استاندارد

♦ تقویت محل اتصال چرخ و یا پایه به بدنه رک  

♦ استفاده از چرخ های صنعتی فلزی مناسب برای رک های سنگین


 سیستم رنگ (Painting System)

تمامی محصولات این شرکت با آخرین فناوری سیستم الکترواستاتیک، رنگ آمیزی می شود و جهت زیبایی و افزایش مقاومت از رنگ های برجسته و شبه سمباده ای استفاده می گردد. رنگ پودری در واقع ذرات آسیاب شده نرم، شامل رنگدانه ها و افزودنی ها (رزین و پیگمنت) است که با یک تفنگ الکترواستاتیک، باردار می گردند و بر روی سطوح مورد نظر در کابین مخصوص پاشیده می شوند و لایه نازک چسبنده ای را روی سطح مورد نظر تشکیل می دهند و پس از عبور از کوره در اثر حرارت، ذرات پودری ذوب می شود و یک پوشش یکپارچه، سخت، بادوام و غیرقابل انحلال را ارایه می دهند. پایه رنگ های به کار رفته در این سیستم، رنگ های اپکسی- پلی استری است. اپکسی یکی از قوی ترین مواد چسبنده در دنیا شناخته شده است. گونه ای از رنگ های اپکسی جهت رنگ آمیزی بدنه کشتی ها به کار می روند و مقاومت زیادی در برابر رطوبت و خوردگی ناشی از آب شور دریا دارد. این پوشش ضمن زیبایی، در برابر گرما، ضربه، خراش و خوردگی مقاوم است و از سوی دیگر حداقل آسیب های زیست محیطی را در مقایسه با رنگ های مایع دارد.

تکمیل موجودی انبار و ارسال سریع (Fast Delivery & Stock)

♦ تکمیل موجودی انبار دفتر مرکزی به صورت روزانه جهت تامین سفارشات تهران و ارسال فوری سفارشات کلی از کارخانه

♦ استفاده از شبکه گسترده توزیع در سراسر کشور جهت ارائه سریع کالا و خدمات در شهرستانها از طریق جذب نمایندگیهای فعال

♦ حمل مکانیزه کالا از مبدا

♦ استفاده از کارتن پوشاننده، صفحات یونولیتی ضربه گیر و پالت های چوبی در رک های سنگین بمنظور کاهش صدمات احتمالی در هنگام حمل ونقل

♦ استفاده از علائم هشدار دهنده بمنظور رعایت نکات ایمنی و کاهش صدمات احتمالی  درحمل و نقل کالا

♦ همکاری با مراکز حمل و نقل معتبر جهت ارسال کالا به اقصی نقاط کشور

استفاده از فناوری روز دنیا (Up-to-Date Technology)

دانش، فناوری و دقت ابزار دقیق کشور ژاپن بر کسی پوشیده نیست. از این رو، این شرکت با بهره گیری از این فناوری، دقت را در تجهیزات ارایه شده لحاظ کرده است تا استفاده از کالای مرغوب ایرانی بیش از پیش فرهنگ سازی  شود.

در واقع ماشین های ابزار دقیق، دستگاه های خودکار پیشرفته ای هستند که الکترونیک و کامپیوتر به عنوان بخش اساسی کنترل کننده آن ها را تشکیل می دهد. این فناوری بر پایه کنترل عددی (NC:Numeric Control) و کنترل کامپیوتری(CNC: Computer Numeric Control) بنا نهاده شده است. سیستم های NC از سخت افزار الکترونیکی بر پایه فناوری مدارهای دیجیتالی استفاده می کنند. CNC یک مینی کامپیوتر یا میکروکامپیوتر را برای کنترل ماشین به کار می گیرد و تا حد امکان مدارهای سخت افزار اضافی را در واحد کنترل حذف می کند. گرایش از NC (سخت افزار) به CNC (نرم افزاری) انعطاف پذیری سیستم را افزایش داده و امکان تصحیح برنامه ها را در حین استفاده فراهم ساخته است.

مزایای استفاده از دستگاه CNC:

1- توانایی ماشین کاری قطعات پیچیده (انعطاف پذیری)

2- دقت بالا

3- تکرار پذیری

4- عدم نیاز به ماشینکار با تجربه

5- خطر کمتر برای اپراتور

6- سرعت بالا در ماشینکاری و به تبع آن کاهش زمان تولید

7- کاهش ضایعات

8- کاهش امکان خطای انسانی

9- کاهش زمان تنظم اولیه ماشین

10- کاهش زمان اندازه گیری و کنترل

11- افزایش قابل توجه راندمان تولید

فرایند طراحی و تولید (Production Process)

امروزه بسیاری از متخصصان بازاربابی بر این باورند که استراتژی تولید محصول باید بر پایه قانون «سه- یک فروش مزیتی» استوار گردد، بدین گونه که یک شرکت برای رسیدن به موفقیت باید به سه ویژگی از چهار ویژگی زیر از دیدگاه مصرف کننده دست یابد.

Production Process

 

از این رو، شرکت هایی که نتوانند به سه ویژگی دست یابند عملا از بازار حذف می شوند و یا دنباله رو خواهند بود.

براساس نگرش عنوان شده در بالا، طراحی محصولات در این مجموعه، نه بر اساس امکانات تولید، بلکه براساس تامین نیاز مشتری پایه ریزی شده است و این به واقع در گرو همکاری عملی گروه تولید، فنی- مهندسی، تحقیق و توسعه، و همچنین بازرگانی و فروش است.

بر این اساس، طرح کلی تصویب شده از بخش تحقیق و توسعه به بخش طراحی محصول ارسال می گردد تا طرح اولیه در نرم افزار Solid Works طراحی و بعد از انجام تست کشش، استقامت و وزن رک، قطعات به فایل auto Cad تبدیل و سپس تولید شود.

طرح نهایی با برنامه ریزی در ماشین های برش، خم، پانچ و جوشکاری CNC منجر به ارایه نمونه اولیه یا همان Prototype می گردد و در نهایت فرآیند تولید نهایی پس از بارگذاری و آزمایش نمونه اولیه آغاز می شود.

نتیجه این نگرش، ارایه نمونه اولیه یا همان Prototype می گردد و در نهایت فرآیند تولید نهایی پس از بارگذاری و آزمایش نمونه اولیه آغاز می شود.

محصولی با کارایی بالا، زیبا و با کیفیت، برای بازار تخصصی و همچنین محصولی کارا، با کیفیت و مقرون به صرفه برای بازار عام است.
Production Process2

استفاده از ورق های استاندارد ST-12 در تولید رک

                       جدول برابری انواع استاندارد برای نورد سرد( EN 1030 DC01 (DIN 1623 ST-12

 table

محصولات به سفارش مشتری (Special Products)

تمامی رک های تولیدی این گروه صنعتی، از مشخصات و ویژگی های مطرح شده در بخش قبل برخوردار بوده، به طوری که در حد یک استاندارد، همواره در پیشرفته ترین لابراتورهای تست، مورد آزمایش قرار می گیرد. به جهت تامین نظر و رضایت مشتریان، این امکان فراهم شده است تا با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته مهندسی، طراحی و بهره گیری از جدیدترین ماشین آلات برش، پرس باریک و پانچ CNC، به تولید رک ها و تجهیزات سفارشی براساس هرآنچه که در زهن و یا مورد درخواست مشتری است، اقدام نماییم. 

IP Standard
گواهینامه IEC 60529

مجموعه مستقل تولیدی این شرکت با پشتوانه نیروی انسانی ماهر و متخصص، گامی بلند در جهت بهبود کیفیت کالاهای تولیدی خود و جلب رضایت مشتریان برداشته است و خود را نسبت به رعایت استانداردهای ملی و بین المللی متعهد می داند و در این مسیر موفق به دریافت گواهینامه IEC 60529 شده است.

certificate iec60529

 

 

 Related Standard to Racks & 19" Accessories

IEC 60297-1  Dimensions of mechanical structures of the 482,6 mm (19 in) series, Part1: Panels and Racks
IEC 60297-2  Dimensions of mechanical structures of the 482,6 mm (19 in) series, Part2: Cabinets and pitches of Rack structures
IEC 60297-3-100  Basic dimensions of front panels, subracks, chassis, racks and cabinets
IEC 60297-3-101  subracks and associated plug-in units
IEC 60297-3-102  injector/ extractor handle
IEC 60297-3-104  Dimensions of subracks and plug-in units
IEC 60297-3-105  Dimensions and design aspects for 1U chassis
EN / IEC60529  Degrees of Protection provided by enclosures
EN /UL 60950  standard for PDU in Data Center
EN 50102  index of protection against mechanical impact
DIN 41494  Equipment practices for electronic equipment; mechanical structures of the 482,6 mm (19 inch) series
DIN 41494-7  Dimensions of cabinets and suites of racks
DIN 41494-8  Components on front panels; mounting conditions, dimensions
EIA-310-D  Cabinets, Racks, Panels, and Associated Equipment
EIA-310-E  Design requirments for Cabinets, Panels, Racks and Subracks
NEMA / UL  Degrees of protection provided by the electrical equipment's enclosure
IP  Degrees of protection provided by the electrical equipment's enclosure
EMC  Degrees of protection provided by encosures against electromagnetic disturbances

گواهینامه IEC 60297

با توجه به اینکه ساختار وابعاد رک برای نصب تجهیزات از استاندارد جهانی تبعیت می نماید، لذا کلیه رک های این شرکت براساس ابعاد استاندارد ایزوی IEC 60297 تولید شده است. با توجه رعایت استاندارد جهانی در تولید رک ها، این مجموعه موفق به کسب گواهینامه IEC 60297-3-100 شده است.

 

certificate iec60297