Language

       Language [ alt ]

 

Network Racks Server Racks
Easy-Tumb2 Tumb-Base ECO free Tumb-Ultra alt alt

EZ

(End of Sale)

Base ECO Ultra Intelli Digi+
Server Racks  Open Racks Special Racks   
serverrackS thumbnail safe hyper icon alt alt irack317
Server Rack   Safe Rack

Hyper Rack

(End Of Sale)

Data

POD Special Racks


Special Designs for Special Usages

شرکت تیام شبکه متناسب با نیاز کاربران در شبکه‌های کامپیوتری اقدام به طراحی و ارایه رک‌های ایستاده در سه مدل: Server Racks ,Network Racks و Open Racks کرده است .

Network Racks
عمدتا با توجه به تعبیۀ فن‌های تجهیزات فعال شبکه در کنار این تجهیزات، رک‌های شبکه به‌نحوی طراحی شده‌اند که هوای سرد از پایین رک وارد شود و پس از توزیع در فضای باز در نظر گرفته شده درکنار رک‌ها، هوای گرم تولید شده پس ازعبور از میان تجهیزات فعال شبکه به‌صورت طبیعی به سمت بالا حرکت کند و توسط فن‌های تعبیه شده، از بالای رک خارج گردد. عموماً کاربری این تجهیزات در شبکه‌های در سطح کوچک (Small) یا متوسط (Medium) است.
با توجه به پیشرفت فناوری در بخش تجهیزات فعال شبکه خصوصاً آن دسته از تجهیزاتی که در مراکز داده استفاده می‌شود به گونه‌‌ای طراحی می‌گردند تا هماهنگ با سایر تجهیزات حرفه‌ای، هوای خنک را از سمت جلو دریافت و هوای گرم تولید شده را از پشت دستگاه خارج نمایند. این تجهیزات عمدتاً مربوط به شبکه‌های با ردۀ بالا (Enterprise)هستند.

Server Racks
در رک‌های سرور، با توجه به وزن بالای تجهیزات نصب شده در رک‌ها ، علاوه بر نوع خم‌کاری و تغییر طراحی ریل‌ها و همچنین افزایش تعداد و تقویت بازوهای افقی نگه‌دارندۀ ریل‌ها، ستون‌ها و شاسی کاملا جوشکاری شده این رک‌ها نیز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلیت ایستایی مناسب و تحمل وزن زیاد این تجهیزات را داشته باشند.
با توجه به عمق زیاد تجهیزات نصب شده در رک‌های سرور و تعبیۀ فن‌ها در قسمت پشت این تجهیزات، ابعاد رک‌های سرور به گونه‌ای طراحی شده است که قابلیت گردش مناسب هوا و امکان هدایت آسان جریان هوای سرد را از قسمت جلو به سمت عقب رک‌ها دارا باشند.
اغلب به‌دلیل نصب توامان تجهــیزات شبـکه و سرور درداخـل رک‌ها، فن سـقفی و در برخی از مدل‌ها Fan Roof بر روی رک‌ها تعبیه شده است.

بـنـابـرایـن تـوصـیـه مـی‌گـردد بـه‌مـنـظـور اسـتـفـاده تـخـصـصـی از ایـن رک‌ها بـه‌عـنـوان رک‌های سرور، بـه‌دلیل بالا بودن توان برق مصرفی این تجهیزات، از انواع سیستم‌های سـرمایـشـی و در‌هـای مـجـهـز بـه ســیــسـتم تـــهـویـه از جـمـلـه Fan Door ,Perforated Door و Exhausted Door استفاده گردد.

همچنین با توجه به حساسیت تجهیزات نصب شده در رک‌های سرور و لزوم کنـترل دقیق شرایط محیطی، سیستم هوشمند کنترل دسترسی و کنـترل شرایط محیطی در انواع مختلف این رک‌ها تعبیه شده است.

Open Racks
شرکت تیام شبکه به‌منظور تامین نیاز کاربران در لابراتوارهای آموزشی و سایت‌های مخابراتی و همچنین تامین نیاز راهبران در مراکز داده و اتاق‌های سرور ، اقدام به طراحی و ارایه رک‌های باز یا بدون بدنه با نام‌های POD Rack و Data Rack کرده است.

رک‌های باز، علاوه بر دسترسی آسان از طرفین، قابلیت نصب انواع تجهیزات استاندارد شبکه را دارا هستند و قطعات جانبی متنوعی نیز به‌منظور آرایش کامل کابل‌ها واتصالات این تجهیزات برای آن در نظر گرفته شده است.