اخبار آبان ۱۴ مهر ۱۳۹۸

دولت آمریکا صدای شهروندانش را ذخیره می کند

۰ 446 ۰
دولت آمریکا صدای شهروندانش را ذخیره می کند

وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا مشغول ایجاد مخزنی از اطلاعات بیومتریک افراد است که جزئیات ریزی مانند هرگونه زخم، تاتو و حتی صوت افراد را نیز ذخیره می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  دیلی میل، وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا مشغول ایجاد مخزن های جدید از اطلاعات بیومتریک است که افراد را براساس زخم ها، تاتو، دی ان ای، علائم فیزیکی و حتی صدایشان شناسایی می کند.

«پاتریک نمت» مدیر بخش عملیات های شناسایی هویت در سازمان مدیریت هویت بیومتریک این وزارتخانه در مصاحبه ای جدید درباره این سیستم توضیحاتی داده است.

در حال حاضر وزارت امنیت میهن این کشور مشغول بررسی های لازم برای این سیستم است که به طور مخفف HARTنام گرفته است. این سیستم جایگزین مخزن اطلاعات بیومتریک قدیمی می شود که در اصل فقط برای ذخیره سازی اثر انگشت ها ایجاد شده بود.

نمت در این باره می گوید: هنگامیکه سیستم HART تکمیل شود فعالیت های ما نیز بهتر سریعتر و با دقت بیشتری انجام می شود.

سیستم فعلی این سازمان در سال ۱۹۹۴ ایجاد شده و هم اکنون اطلاعات بیومتریک ۲۵۰ میلیون نفر در آن ذخیره شده است. البته این اطلاعات شامل اثر انگشت، صورت و اسکن قرنیه است.اما سیستم جدید اطلاعات بیومتریک بیشتری را در خود حفظ می کند. 

در کنار این مواردHART  می تواند جستجو براساس چند عامل را سریع تر انجام دهد. علاوه بر آن جستجوهای ترکیبی از هرگونه اطلاعات بیومتریک شانس شناسایی فرد را بیشتر می کند.

طبق اطلاعات موجود سیستم HART روی خدمت ابر GoveCloud آمازون ذخیره می شود.منبع : مهر
مطالب مشابه
نظرات کاربران ( ۰ )
ارسال نظر

شما نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید

  • نام و نام خانوادگی :
  • ایمیل :
  • پیام شما :
  • کد امنیتی :