اخبار خرداد 1400 ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

شاید SD-WAN آینده محیط‌های کار ترکیبی باشد

۰ 119 ۰
شاید SD-WAN آینده محیط‌های کار ترکیبی باشد

۹۲ درصد تصمیم‌گیرندگان حوزه IT در یک نظرسنجی گفتند تا سال ۲۰۲۶ به SD-WAN مهاجرت می‌کنند. بیش از نیمی از آن‌ها مطمئن هستند سراغ مدل‌های کلاود ترکیبی عمومی/خصوصی می‌روند.

مطالعات روی بازار نشان می‌دهند فناوری SD-WAN به سرعت در حال تبدیل شده به یک استاندارد جدید برای کسب‌وکارها است. پاندمی ویروس کرونا و تغییرات گسترده کار در خانه نیز این روند را تسریع بخشیده است.

این مطالعه توسط موسسه تحلیل‌گر بازار Masergy انجام شده و نشان می‌دهد در حال حاضر نزدیک به ۷۹ درصد مشاغل به نوعی درگیر SD-WAN شدند یا در حال استفاده از آن هستند. این وضعیت تا سال ۲۰۲۶ به ۹۲ درصد افزایش خواهد یافت. ۵۲ درصد کسب‌وکارها هم به دنبال یافتن یک مدل ترکیبی از SD-WAN عمومی و خصوصی هستند. در این گزارش تاکید شده است که راهکارهای SD-WAN خصوصی می‌توانند بسیار گران باشند و برای بسیاری از مشاغل مقرون‌به‌صرفه نیستند ولی از اطمینان‌پذیری و پایداری بالایی برخوردار هستند. برعکس، SD-WAN عمومی بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده ولی از نظر ثبت و اعتمادپذیری آسیب‌پذیر است. فقط ۱۷ درصد افراد در این نظرسنجی گفتند سازمان‌شان از SD-WAN خصوصی استفاده می‌کند و ۱۶ درصد گفتند طی ۵ سال آینده کاملا روی این راهکار سوار می‌شوند. برای SD-WAN عمومی نیز آمارها مشابه است و ۱۶ درصد گفتند در حال حاضر دارند از آن استفاده می‌کنند و ۲۷ درصد گفتند در ۵ سال آینده به سوی آن حرکت می‌کنند.

فناوری SD-WAN یا software-defined wide-area networking به مشاغل اجازه می‌دهد دامنه شبکه‌های کامپیوتری خود را به دفاتر راه دور یا کارمندان کار در خانه بکشانند. ترکیب فناوری SD-WAM با کلاود عمومی/خصوصی راهکارهای زیادی پیش پای مدیران برای توسعه ارتباطات کسب‌وکاری قرار می‌دهد و دیگر نیاز نیست کارمندان همیشه در دفتر کار باشند.

منبع: techrepublicمنبع :
نظرات کاربران ( ۰ )
ارسال نظر

شما نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید

  • نام و نام خانوادگی :
  • ایمیل :
  • پیام شما :
  • کد امنیتی :