اخبار خرداد 1400 ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

خدمات ابری گوگل روی ماهواره‌های استارلینک

۰ 90 ۰
خدمات ابری گوگل روی ماهواره‌های استارلینک

گوگل خدمات ابری خود را روی اینترنت ماهواره‌ای استارلینک ارائه می‌دهد. گوگل اعلام کرد که موفق به انعقاد قراردادی با شرکت اسپیس‌اکس متعلق به ایلان ماسک شده تا خدمات ابری خود را برای پروژه اینترنت پرسرعت استارلینک ارائه کند.

اسپیس‌اکس طبق این قرارداد، قرار است در مراکز داده گوگل پایگاه‌های زمینی احداث کندتا به ماهواره‌های استارلینک متصل شوند و طبق اعلام این غول صنعت جستجو، از طریق گوگل کلود امکان ارائه خدمات سریع و امن اینترنتی فراهم می‌شود. طبق اعلام گوگل این خدمات احتمالا از نیمه دوم سال ۲۰۲۱ در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند.

این قرارداد در حالی منعقد شده که تقاضا برای خدمات محاسبه ابری افزایش یافته و شرکت‌هایی مثل مایکروسافت و آمازون بر این بازار حکمرانی می‌کنند. شرکت‌های ابری به لطف اتصال فایوجی در بخش تلکام نیز از جمله پیشتازان هستند. بخش خدمات ابری گوگل ۷ درصد از بازده مالی این شرکت را در آخرین گزارش درآمد‌های گوگل به خود اختصاص می‌داد.

ماه اکتبر گذشته، مایکروسافت نیز پیروز قراردادی مشابه از اسپیس اکس شد تا پلتفرم محاسبات ابری آژور را به استارلینک متصل کند. شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس که به راکت‌های قابل استفاده مجدد و کپسول‌های مختص فضانوردان شهرت دارد؛ تولید ماهواره‌های خود برای استارلینک را افزایش داده و بیش از صد‌ها ماهواره اینترنتی دارد که ماسک امیدوار است به اندازه‌ای درآمد داشته باشد که به اهداف فرازمینی این شرکت کمک کند.منبع : Reuters
نظرات کاربران ( ۰ )
ارسال نظر

شما نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید

  • نام و نام خانوادگی :
  • ایمیل :
  • پیام شما :
  • کد امنیتی :