اخبار شهریور 1400 ۱۵ شهريور ۱۴۰۰

ساخت دیتاسنتر در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب

۰ 58 ۰
ساخت دیتاسنتر در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب

شرکت Tomorrow Water می‌گوید ایالات متحده تا سال ۲۰۳۲ ظرفیت ساخت ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ مرکزداده مبتنی بر سیستم تصفیه آب فاضلاب شهری را دارد.

این شرکت که زیرمجموعه BKT کره جنوبی است؛ اعتقاد دارد می‌توان با جایگزین کردن مخازن تصفیه‌های بزرگ سنتی با سیستم بیوفیلتراسیون کوچک‌تر، مراکزداده را در تاسیسات بازیابی منابع آبی (WRRFs) نصب کرد و این‌گونه بیش از ۱۰ میلیون گالون مصرف آب صرفه‌جویی داشت.

براساس یک نظرسنجی از سوی موسسه EPA در ایالات متحده، حداقل تا سال ۲۰۳۲ بیش از ۹۰۰ مرکزداده با استفاده از سیستم تصفیه آب فاضلاب شهری خنک می‌شوند.  شرکت Tomorrow Water با راه‌اندازی کمپینی به نام Co-Flow در ایالات متحده و البته ثبت اختراع ایده‌اش، می‌خواهد ساخت مراکزداده در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب را عملیاتی کند. شرکت BKT دارای یک تاسیسات بزرگ بازیابی منابع آبی در شهر سئول کره جنوبی است و در آن از سیستم بیوفیلتراسیون BBF Proteus استارتاپ Tomorrow Water استفاده می‌کند. البته، BKT از این سیستم برای و فضای خالی ایجاد شده برای موزه و پارک استفاده می‌کند ولی استارتاپ زیرمجموعه آن می‌خواهد از این فرصت طلایی برای ساخت مرکزداده استفاده کند. وقتی یک سیستم WRRFs به BBF Proteus تجهیز می‌شود؛ مقدار قابل توجهی از فضای فیزیکی تصفیه‌خانه آزاد شده و می‌توان استفاده‌های مفید دیگری از آن انجام داد. بیش از ۹۰ درصد تصفیه‌خانه‌های فاضلاب جهان به روشی سنتی آب و فاضلاب را تصفیه می‌کنند در حالی‌که در رویکردهای جدید می‌توان یک پروسه ۲ الی ۳ ساعته تصفیه آب را در مدت زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه انجام داد. سیستم بیوفیلتراسیون می‌تواند از گرمای تولید شده مراکزداده استفاده و این فرآیند را کارآمدتر کند. از سوی دیگر، سیستم‌های WRRF از تجزیه زباله‌ها، بیوگازهایی تولید می‌کنند که می‌تواند برای تولید برق استفاده شود.نظرات کاربران ( ۰ )
ارسال نظر

شما نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید

  • نام و نام خانوادگی :
  • ایمیل :
  • پیام شما :
  • کد امنیتی :