Language

       Language [ alt ]

iPOWER Registerd

 

Power
alt Power-Tumb metered pdus icon ATS
IP-Based PDU Modular PDU Metered PDU ATS PDU

 

( پس از اقدام شرکت تیام شبکه به ثبت برندهای iRack، iTrunk، iCool، iDC و ...، به دلیل همخوانی با دیگر برندها ،

برند iPower جایگزین برند قدیمی Powernet شد.)

 

Empowering Your Racks by iPower


امروزه نیروی برق تمامی زوایای زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است. علاوه بر مصارف خانگی، به صورت ویژه در مراکز صنعتی نیز توزیع برق و حفظ سلامتی و امنیت دستگاههای متصل به پنل های توزیع کننده برق، از دغدغه های اصلی مصرف کنندگان است؛ و جلوگیری از بروز قطعی و ایجاد نوسانات الکتریکی در مسیرهای توزیع برق از یک سو و تخلیه مناسب بار الکتریکی مازاد از سوی دیگر از مهمترین نیازهای این کاربران محسوب می گردد.
شرکت تیام شبکه با توجه به حجم تجهیزات الکتریکی نصب شده در رک ها و اهمیت تأمین توان برق مصرفی این تجهیزات، به منظور پاسخگویی به نیاز کاربران با نگاهی تخصصی به این مهم، اقدام به طراحی و ارائه پنل های توزیع برق و "Power Distribution Unit" با نام تجاری iPOWER در انواع مختلف و مطابق با آخرین استانداردها و کُدهای ملی و بین المللی نموده است.
همچنین به منظور حفاظت از تجهیزات و تخلیه بارهای الکتریکی مازاد، تمهیداتی مطابق با استاندارد در پریزها، شینه مسی عایق، کابل برق و دوشاخه اصلی PDU به منظور اتصال به سیستم ارت پیش بینی شده است. شایان ذکر است با توجه به طراحی خاص انجام شده و ویژگیهای در نظر گرفته شده در این محصولات، علاوه بر مصارف کامپیوتری، مخابراتی، و صوتی امکان استفاده از آن برای مصارف خانگی نیز فراهم گردیده است.
قاب های پروفیلی آلومینیومی در پنل های توزیع برق دو شاخه ای ماژولار iPOWER، به گونه ای طراحی شده است تا سایر اجزای پلاستیکی (ABS) پنل به صورت کشویی در داخل آن قرار گیرند. استفاده از این راهکار کمک زیادی به سادگی، زیبایی، سهولت در تعمیرات، و انعطاف پذیری در ایجاد چیدمانهای متفاوتی از پریزها، کلیدها، فیوزها، و تجهیزات محافظ ولتاژ می کند.
براکت های قابل گردش در پنل های توزیع برق دو شاخه ای ماژولار iPOWER، این امکان را فراهم می سازند تا این محصول، علاوه بر قابلیت نصب بر روی ریل های جلو و عقب رک، بر روی دیوار هم قابل نصب باشد. همچنین در صورت تغییر حالت براکت ها، این امکان وجود دارد تا براکت ها بدون اشغال فضای مفید رک (Zero Unit) در فضای کناری نصب گردند.

 power-1

به‌منظور کاهش خطرات الکتریکی در طراحی و ساخت کلیۀ  پنل‌های توزیع برق دو‌شاخه‌ای ماژولار iPOWER از ابتدا با حذف سیم کشی داخلی و جایگزینی آن با شینۀ مسی در عایق پلاستیکی شرایط اتصال کامل دوشاخه به شینۀ مسی عایق فراهم شده است. در برخی نمونه‌های موجود در بازار، به‌دلیل نیاز به استفاده از 3 قطعه کابل مجزا در هر پریز، در تولید یک پنل توزیع برق 9 پورت، بیش از 50 نقطۀ ریسک ارتباط الکتریکی وجود دارد. در طراحی مدل های TPD-10X پنل‌های توزیع برق دو شاخه‌ای ماژولار iPOWER ضمن استفاده از شینۀ مسی عایق، احتمال ریسک فوق به عدد 6 کاهش می یابد که این تعداد نیز با طراحی ویژه و مهندسی کنترل شده است. لازم به ذکر است، در صورت عدم استفاده از شینۀ مسی عایق، در داخل این پنل‌ها نیاز به عبور چندین رشته کابل خطرآفرین در زیر پریزها وجود دارد که در راهکار اخیر خطرات موجود در این بخش نیز حذف می گردند.

                                                                                                                          next-genr                                     

در طراحی و چیدمان پریزها در  پنل‌های توزیع برق دو شاخه‌ای ماژولار  iPOWER هر پریز با ابعاد 43×40 میلی متر طراحی شده است. پنل‌های توزیع برق براساس استانداردهای اروپایی و با دیدگاه مهندسی طراحی شده اند. از این رو، اندازه‌ها و محاسبات به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که علاوه بر استفاده از حداکثر فضای افقی جهت استقرار بیشترین تعداد پریزها در هر ردیف، حداقل فضای عمودی به پنل توزیع برق اختصاص یابد. به عبارت دیگر، به‌دلیل وجود محدودیت به فاصلۀ 19 اینچ ریل‌ها جهت نصب PDUها در رک، لازم است حداکثر اندازۀ افقی آن، 19 اینچ باشد که به این ترتیب در این فاصله حداکثر 9 پریز قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر، به‌منظور استفاده بهینه از فضای عمودی رک، دوشاخه‌ها باید به‌صورت زاویه‌دار در داخل پریزها در کنار هم قرار گیرند تا علاوه بر حفظ استقلال و عملکرد آزاد هر دو‌شاخه، کمترین فضا توسط دوشاخه‌ها اشغال گردد و تمامی 9 پریز تنها در ارتفاعی کمتر از یک یونیت و بدون اشغال فضای مربوط به تجهیزات مجاور PDU قابل استفاده باشند.

ipower-genr

به‌منظور ایجاد قابلیت کنترل و افزایش امنیت الکتریکی در پنل‌های توزیع برق iPOWER، قاب تمامی پریزها با انواع سیستم‌های کنترلی و حفاظتی مانند کلید قطع و وصل جریان، دستگاه محافظ برق، فیوز شیشه‌ای، فیوزهای مینیاتوری 16 آمپر درپوش دار و ... قابل جایگزینی است. همچنین در نسل جدید این محصولات به‌منظور افزایش ضریب اطمینان و ایجاد بستر مناسب جهت عبور جریان‌های بالا و مقاومت کامل در برابر حرارت ایجاد شده در اثر عبور این جریان در پنل‌هـای توزیع برق دو‌شـاخـه‌ای مـاژولار  iPOWER، از شینه‌های مسی در داخل عایق استفاده شده است.

مشخصات فنی و شرایط محیطی بهینه به‌منظور استفاده از  پنل‌های توزیع برق دو‌شاخه‌ای ماژولار  iPOWER در جدول زیر ارایه شده است. از این رو، بررسی دقیق میزان ولتاژ و جریان مصرفی تجهیزات پیش از اتصال آن‌ها به پنل توزیع برق ضروری است.

 

voltage table environmental table

 

 ipower bahman94

در تولید پنل‌های توزیع برق iPOWER تلاش شده است تا با توجه به تنوع نیاز مصرف‌کنندگان کم‌مصرف و پرمصرف از ترکیب‌های متفاوت پریزهای متداول در صنعت IT استفاده شود.از این رو، انواع پنل‌های توزیع برق iPOWER حداقل دارای 6  و حداکثر دارای 40 پریز در مدل‌های زیر با حداکثر قـابـلـیـت انـتقال جـریـان خـروجی کـلی (32× 3) 96 آمپر می‌باشد:
پریزهای ساده DIN49440
پریزهای IEC 60320/C-13 Back to Back
پریزهای IEC 60320/C-19 Back to Back

همچنین شایان ذکر است، طراحی متناسب رک‌های iRACK و پنل‌های توزیع برق iPOWER این قابلیت ویژه را برای کاربران خود فراهم آورده که امکان استقرار انواع پنل‌های توزیع برق iPOWER (به‌جز مدل‌های TPD-808 و TPD-916M) در داخل ستون‌های کلیۀ رک‌های ایستادۀ iRACK (به‌جز رک EZ) به‌سادگی وجود داشته باشد و به این ترتیب نه تنها امکان نصب آن‌ها به‌صورت Zero Unit در رک‌ها فراهم شده است بلکه بدلیل طراحی ویژه ستون رک‌ها، حتی فضای مفید داخل رک بدین منظور اشغال نخواهد شد.

                                                                                                                   ip0w1                                     power-2

در طراحی و تولید پنل‌های توزیع برق iPOWER، نیازهای ویژۀ کاربران پر‌مصرف و حرفه‌ای در مراکز داده، اتاق‌های امن و مراکز حساس مد نظر قرار گرفته است. در این راستا، شرکت تیام شبکه به‌منظور سهولت نظارت و کنترل ولتاژ و آمپراژ مصرفی و همچنین ایجاد قابلیت مدیریت از راه دور جریان برق مصرفی تک به تک دستگاه‌ها، با بهره‌گیری از آخرین فناوری روز دنیا نسبت به ارایه انواع پنل‌های توزیع برق مجهز به آمپرمتر و ولت‌متر و با قابلیت کار تحت شبکه به ترتیب در دسته‌بندی‌های Metered و IP Metered Switched و ATS PDU اقدام نموده است.

ipower3

 

  

 

 tabel socket