تاریخچه شرکت تیام شبکه

سال 1374

گروهی از متخصصان خبره در زمینه فناوری اطلاعات (IT)، شرکت تیام شبکه را به عنوان یک شرکت تخصصی شبکه در ایران تاسیس کردند. در این سال، شرکت تیام  شبکه اولین رک ایرانی را به بازار شبکه معرفی کرد.


سال 1375

شرکت تیام شبکه طی توافقی با شرکت Accton Tech به عنوان تنها عرضه ‌کننده محصولات آن شرکت در ایران شناخته شد.

Accton بزرگترین تولید کننده تجهیزات شبکه در تایوان و یکی از تامین ‌کنندگان OEM برای شرکت ‌های بزرگي همچون Compaq, IBM, HP, 3Com و Cisco به‌شمار می‌آيد.

هاب‌‌های قابل مدیریت Accton توسط شرکت تیام شبکه، در یکی از سازمان ‌های  وابسته به وزارت نفت با بیش از 10 طبقه نصب و به‌کار گرفته شد.


سال 1376

قراردادی بین شرکت تیام شبکه و وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران به منظور طراحی و  نصب ایستگاه‌های کاری (Node) در ساختمان‌های محوطه مرکز تحقیقات نیرو، منعقد گشت.


سال 1377

اولین پروژه شبکه شهری با کابل ‌های فیبر نوری در ایران، توسط شرکت تیام شبکه و در جزیره کیش اجرا و راه‌اندازی شد.


سال 1378

با  گسترش بخش فروش شرکت تیام شبکه، این شرکت موفق شد تا بیش از 500 سوییچ و نیز مقادیر قابل توجهی از تجهیزات غیر فعال شبکه را به سازمان تامین  اجتماعی ایران عرضه کند و همچنین در همین سال تعدادی از سوییچ ‌های قابل  مدیریت در سازمان برنامه و بودجه به‌کار گرفته شد.


سال 1379

به علت گسترش تمامی بخش ‌های شرکت تیام شبکه از جمله بخش فروش و فنی، محل این  شرکت به ساختمانی 3 طبقه با فضایی کافی جهت انبار محصولات انتقال یافت.


سال 1380

تجهيز سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران با 40 ايستگاه راديويی بی ‌سيم به  ‌منظور خدمات اينترنت و داده در تهران، توسط شركت تيام شبكه صورت گرفت. سوییچ ‌های Accton توسط بانک صادرات ایران، جهت تجهیز 80 شعبه مورد تایید و استفاده قرار گرفت.


سال 1381

طراحی و اجرای WAN استانی در شرکت مخابرات استان کرمان و همچنین استان سیستان و بلوچستان انجام شد.


سال 1382

نصب  و راه ‌اندازی شبکه در برج نرم ‌افزاری استان خوزستان توسط شرکت تیام شبکه  آغاز گردید. برج مذکور یک پارک فناوری اطلاعات جهت استقرار حدود 60 شرکت  فعال در زمینه IT می ‌باشد.


سال 1383

شرکت  تیام شبکه با نفوذ در بخش بانکی ,تمرکز خود را بر محصولات مربوط به پروژه  ‌های عظیم معطوف ساخت و در این راستا بیش از 100 عدد رک ایستاده تیام را به  بانک صادرات ایران عرضه نمود. پروژه مربوط به شعب دادگستری در سراسر کشور  نیز در همین سال به اجرا در آمد.


سال 1384

بخش  بانکی کشور، بیش از پیش بازار هدف شرکت تیام شبکه قرار گرفت. حدود 200  روتر سیسکو به بانک رفاه و در حدود 750 عدد از محصول مذکور  به بانک ملت  عرضه شد.

همچنین،  در این سال بسیاری از پروژه‌های اجرایی و فروش توسط شرکت تیام شبکه، برای  برخی از سازمان ها شامل دانشگاه ها، کارخانه ها، وزارتخانه ها، بانک ها و  ... به ثمر رسید.


سال 1385

در راستای پيگيری اهداف سال گذشتة شرکت تیام شبکه، تأمين 600 دستگاه روتر بانک ملت برعهده این شرکت قرار گرفت.

شرکت  تيام شبکه همزمان با ارائه خدمات مهندسی همچون سالیان قبل، تعدادی از شرکت  ‌های مخابراتی را با تجهيزات فعال شبکه تجهيز نمود که از آن ميان می ‌توان  به انجام پروژه نيم ميليون دلاری ديتاسنتر و ICT روستايی شرکت مخابرات  استان گيلان و نيز ديتاسنتر شرکت مخابرات استان کرمانشاه اشاره کرد.


سال 1386

شرکت تيام شبکه، با انجام پروژه‌های دانشگاه‌های آزاد چالوس، زاهدان، دامغان و  دانشگاه‌های علوم پزشکی لرستان و زنجان، به  توسعه فعاليت خود در  دانشگاه‌ها پرداخت.

در خصوص اهم پروژه‌های WAN انجام شده نيز می ‌توان تامين تجهيزات و ايجاد  ارتباط بين کليه شعب شرکت پست گسترده در دو استان يزد و هرمزگان را نام  برد.


سال 1387

بنابر  توانمندی های فنی موجود و سياست ‌گذاری جديد شرکت در سال 1387 مبنی بر  حضور در بازار پروژه ‌های مرکز داده، اين شرکت موفق به اخذ پروژه ‌های زير  گرديد:

 • اخذ پروژه ‌های مشاوره، طراحی، نظارت و اجرای مراکز داده سازمان انتقال خون، مرکز آمار ايران، شرکت مخابرات کرمان، بانک ملت و ....
 • تامين تجهيزات غير فعال شبکه‌ی بيش از 600 ساختمان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت در سراسر کشور به ارزش بالغ بر 10 ميليارد ريال
 • تامين تجهيزات و پياده ‌‌سازی شبکه LAN تعداد قابل توجهي از شعب دادگستری در بيش از 20 مرکز استان و شهرهای تابعه
 • طراحی و تامين تجهيزات مرتفع ‌ترين پروژه شبکه کشور (پروژه شبکه برج ميلاد)
 • طراحی و پياده ‌سازی پروژه Campus LAN گسترده‌ترين معدن خاورميانه- شرکت  صنعتی معدنی چادرملو در مساحتی بالغ بر 4.000 کيلومتر مربع

شرکت  تیام شبکه در بخش WAN نيز در ادامه موفقيت‌های اخذ شده قبلی در زمينه  طراحی و اجرای پروژه ‌های گسترده ايجاد ارتباط WAN بين شعب شرکت پست،  موفقيت در انجام پروژه مشابه آن شرکت در استان‌های سمنان و خراسان رضوی را  نيز به کارنامه خود افزود.


سال 1388

شرکت  تیام شبکه در جهت فعالیت‌های گذشته خود، پیاده ‌سازی شبکه عظیم دانشکده  دندانپزشکی دانشگاه تهران را بالغ بر 1500 ایستگاه ‌کاری با محصولات Unicom به‌صورت End to End به انجام رسانده است.

همگام با افزایش نیاز اجتماعی و گسترش پروژه ‌های مرکز داده در سطح کشور، این  شرکت علاوه بر ارائه مشاوره و طراحی در سایت‌های بزرگی همچون وزارت بهداشت و درمان، دانشگاه علوم پزشکی ایران و ذوب ‌آهن اصفهان، این‌بار با تکیه بر  دانش و تخصص کارشناسان ایرانی، اقدام به انجام فعاليت‌های زير نمود:

 • طراحی و ارائه آخرین راهکارها و محصولات روز دنیا در زمینة تأمین سرمایش مراکز داده شامل کولرهای In-Row و In-Rack
 • چيدمان مهندسی کولرهای In-Row در يک مجموعه به‌نام اتاقک سرد/گرم سرور(Hot/Cold Aisle Containment)
 • طراحی و ارائه رک‌های هوشمند IP Base


سال 1389

با  پیروی از شعار " ما می ‌توانیم "، شرکت تیام شبکه موفق شد تا به تولید و  عرضه داخلی محصولی استراتژيک جهت استفاده در شرايط بحران به‌نام "مرکزداده سیار با نام iBox " را به انجام رساند.

نظر  به استقبال گسترده از محصول " اتاقک سرد/گرم سرور"، اين شرکت موفق به  پیاده ‌سازی آن در بسیاری از سازمان‌ها مانند: بهزیستی کل کشور، سازمان فناوری اطلاعات و برخی از شعب دانشگاه آزاد اسلامی و... شد. و همچنين  انعقاد قرارداد مشاوره، طراحی و نظارت بر اجرای مرکزداده وزارت صنايع و معادن، شرکت مخابرات خوزستان و ... نيز انجام گردید.

از بزرگترين قراردادهای فروش منعقد شده می‌توان به موارد زير اشاره کرد :

 • تامين کنسول دراورهای بانک ملت، بالغ بر 1000 شعبه 
 • تامين رک و تجهيزات و متعلقات سيستم حفاظت تصويری بانک کشاورزی، بالغ بر 1500 شعبه
 • تامين کابل و اتصالات بانک رفاه کارگران با مارک UNICOM، بالغ بر 8000 ايستگاه ‌کاری 
 • تامين کابل و اتصالات بانک صادرات با مارک UNICOM، بالغ بر 9000 ايستگاه ‌کاری 


سال 1390

شرکت تیام شبکه در سال 90 به منظور جلب رضایت مشتری، محصول اتاقک سرد خود را  بهبود بخشیده و تمام تلاش خود را در جهت جلوگیری از خروج ارز و حفظ سرمایه های ملی به کار بسته است. پروژه‌هایی نظیر پیاده‌سازی مرکز داده وزارت راه و  شهرسازی، بیمه آرمان، مجموعه عظیم مدیریت شبکه برق و طراحی مرکز داده شرکت‌ گاز استان تهران و همچنین برخی شعب دانشگاه آزاد حاصل تلاش همکاران ما در  این راستا است.

همچنین  این شرکت در صدد برآمد تا نقطه عطفی را در جهت ايمن سازي و كاهش  آسيب‌‌پذيری زيرساخت های کشور ایجاد و برنامه ریزی های خود را در انتخاب  پروژه ها، بر این اساس چینش نماید. لذا افتخار انجام پروژه های مختلفی از  جمله مراکز علمی، پژوهشی نظیر طراحی و پیاده سازی شبکه داخلی دانشگاه آزاد  دندان‌پزشکی و دانشگاه دامپزشکی، تامین تجهیزات مورد نیاز بالغ بر 5000 ایستگاه کاری در ارگان‌های مالی نظیر بانک های تجارت، کشاورزی، گردشگری و  جابه جایی مرکز داده موسسه مالی و اعتباری عسکریه، برقراری ارتباط بین بیش  از 2000 نود در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، طراحی مرکز داده سازمان تبلیغات اسلامی قم، طراحی شبکه داخلی حوزه علمیه قم را دارا می باشد.

همچنین  این شرکت همچون گذشته با حفظ دیدگاه فعالیت‌های معنوی خود، ارائه خدمات به  سازمانهای خدماتی، بهداشتی و حمایتی نظیر سازمان بهزیستی کل کشور و مرکز  آموزشی، درمانی و روانپزشکی رازی را که بالغ بر 30 هکتار در 39 ساختمان  مجزا با بیش از 2000 نود بوده است را در زمره دیگر فعالیت‌های خود قرار  داده است.


سال 1391

با  توجه به شرایط حاکم بر بازار کسب و کار در سال 91 و نام گذاری هوشمندانه  این سال به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، و در راستای  مقابله با تحریم و تهدید دشمنان و خودکفایی و اقتدار هرچه بیشتر ایران  عزیزمان، شرکت تیام شبکه طی این سال در کنار آموزش و ارتقای دانش نیروهای  انسانی خود، با برنده شدن در مناقصات مربوط به ایجاد فضای مرکز داده پروژه  هایی نظیر پروژه ملی شرکت پتروشیمی امیرکبیر (با ایجاد اتاقک iDC ده رکه) و  همچنین پروژه شهرداری قزوین (با ایجاد اتاقک iDC شش رکه) و در کنار آن،  تمام نیازمندی ها و امکانات جانبی یک مرکز داده استاندارد شامل بخش های  ساختمانی، الکتریکی، مکانیکی و ارتباطی را با بهره گیری از متخصصان دارای  مدرک CDCP و نیروهای کارآمد تامین کرد، و برگ زرین دیگری را در سوابق  اجرایی خود ثبت نمود.

همکاری  با بانک های مختلف کشور از جمله تامین تجهیزات بانک قوامین (حدود 300 رک)،  تامین تجهیزات Passive بانک رفاه (حدود 3000 نود و 180 رک)، بانک قرض  الحسنه مهر (حدود 150 رک) و همچنین فروش تجهیزات عمده به سازمان فاوا  شهرداری تهران (بیش از 4600 نود و یک هزار رک سفارشی) از دیگر افتخارات  شرکت تیام شبکه در سال 91 به حساب می آید.

در  نظرگرفتن شرایط اقتصادی و بودجه محدود شرکت ها، نهادها و سازمان های  مختلف، این شرکت را بر آن داشت تا اقدام به طراحی و تولید رک ارزان قیمت با  نام تجاری رک ایزی (EZ) نماید، که مورد استقبال بی نظیری در بازار IT،  قرار گرفت.

شرکت  تیام شبکه در ادامه سیاست های توزیع عادلانه ثروت، استفاده از توانمندی  های منطقه ای و گزینش نمایندگان فعال در سراسر کشور، اقدام به توزیع گسترده  جغرافیایی و مویرگی تجهیزات خود اقدام کرده است،که از این میان می توان به  پروژه های اجرا شده توسط نماینده شرکت تیام شبکه در استان خراسان رضوی  شامل پروژه های ولایت، دانشگاه فردوسی، استانداری خراسان رضوی، برج سپهر  بانک صادرات، مجتمع تجاری سارا، مجتمع تجاری امین، برج های IT و بسیاری از  پروژه های بزرگ استانی اشاره کرد.


سال 1392

شرکت  تیام شبکه، به پشتوانه نیروی انسانی متخصص و ماهر، با ایجاد تفکر  فرآیندگرا، در سال 92 گامی بلند در جهت بهبود کیفیت خدمات خود، رضایتمندی  مشتریان، بهبود عملكرد زیست محیطی، ايمني، بهداشت حرفه ای و سلامت كاركنان  برداشته است، بدین منظور ضمن اخذ گواهینامه HSE، اقدام به استقرار سیستم  مدیریت یکپارچه (IMS) در سطح شرکت منطبق با استانداردهای سیستم مدیریت  کیفیت ISO9001:2008، سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001:2004 و سیستم مدیریت  ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS18001:2007 در کلیه سطوح نموده است و به طور  مداوم خود را نسبت به بهبود مستمر و اثر بخشی این سیستم متعهد می داند.

شرکت  تیام شبکه با توجه به محصولات و ایده پردازی های جدید خود، مقتدرتر از  همیشه در نمایشگاه الکامپ سال 92 ظاهر شد، تا در کنار نمایش کلیه محصولات و  تجهیزات شبکه و مرکز داده، به عنوان متخصص در ارایه راهکارهای سرمایشی و  تولیدکننده سیستم های نوین سرمایشی مرکز داده در ایران، با بهره گیری از  متخصصان متبحر و نخبه ایرانی و مهندسان شرکت Johnson Controls کانادا، سه راهکار سرمایشی In-Row (قابل نصب در راهروی دو طرفه)، Side Air Flow (قابل  نصب در راهروی یک طرفه) و In-Rack (بی‌نیاز از ایجاد راهروی سرد/گرم) را  برای سه فناوری جدید سرمایشی انبساط مستقیم (Direct Expansion)، مبرد حجم  متغیر (Variable Refrigerant Volume)، و سیستم آب سرد (Chilled Water)، به  جامعه IT معرفی و در معرض نمایش عموم قرار داد، تا از تلفیق این سه راهکار  با هر یک از این سه فناوری، 9 محصول سرمایشی بر اساس نیاز مشتریان، بودجه و  شرایط مرکز داده هر سازمان، تولید و عرضه شود. همچنین با توجه به اهمیت  تامین توان برق مصرفی تجهیزات الکتریکی داخل رک ها، شرکت تیام شبکه انواع  مختلف پنل های توزیع برق با نام تجاری Power Net و مجهز به پورت‌های  IEC-320 C13 & C19 با قابلیت کنترل توسط پروتکل اینترنت را در سال 92  به بازار عرضه کرد و با الهام از جدیدترین فناوری های روز دنیا و به منظور  ارتقای سطح کیفی و حفظ اعتبار، تمامی رک های تولیدی خود موسوم به iRACK را  بهبود داده است.

این  شرکت در سال 92 با واردات آخرین محصولات یونیکام (UNICOM) نظیر کابل  CAT-7A و40G MPO Fiber به کشور، به منظور نصب و پیاده سازی این کالاها،  اقدام به واردات جدیدترین دستگاه تستر فلوک با نام DSX-5000  از کشور  آمریکا نموده است، تا بتواند تمامی محصولات رده 6A و 7 و 7A از جمله کابل با  پهنای باند 10 گیک و فرکانس بیش از 1.2 گیگا هرتز را در پروژه های خود  مورد تایید قرار دهد.

در  پایان می توان به برخی از پروژه های انجام شده توسط شرکت تیام شبکه در سال  92 اشاره کرد که عبارتند از: پروژه های طراحی، مشاوره، تامین کالا و پیاده  سازی پژوهشگاه صنعت نفت با 32 رک، پروژه طراحی و مشاوره شرکت نارگان با 14  رک، پروژه پشتیبانی مرکز داده سازمان بهزیستی کل کشور و همچنین پروژه‌های  تامین کالای بانک رفاه بالغ بر 10000 نود شبکه، شهرداری تهران بالغ بر 3000  نود، ناجا، بانک صادرات ایران بالغ بر 200 رک، بانک مهر بالغ بر 50 رک،  اتاقک سرد استانداری آذربایجان غربی و ....


سال 1393

تیام  شبکه با حضور در جشنواره فاوا و کسب رتبه سوم در زمینه تولید فناورانه،  سال 93 را با درخشش آغاز نمود؛ در این جشنواره که با حضور رئیس جمهور  برگزار شده بود، لوح سپاس و تندیس جشنواره توسط وزیر محترم ارتباطات و  فناوری اطلاعات به مدیران این شرکت اهدا شد.

شرکت  تیام شبکه در راستای رشد و توسعه و نیز ایجاد تعامل و همکاری مستمر با  سایر شرکت های همکار و مخاطبان خود، در دو نمایشگاه تلکام و الکامپ 2014  حضور داشت و با کمک به ایجاد فضای رقابتی در صنعت IT کشور، سهم خود را در  پیشبرد هر چه بیشتر این صنعت به خوبی ایفا کرد و در هر دو بخش ارزی و ریالی  حضوری پررنگ و اثربخش داشت. کسب عنوان "غرفه برتر" از دید متخصصان،  بازدیدکنندگان و غرفه داران در نمایشگاه الکامپ گواهی بر این مدعا است.

رونمایی  از محصول مرکز بحران سیار با پوشش دادن ویژگی های مرکز داده سیار، با برند  iBOX برای اولین بار در ایران حاصل تلاش و نشان دهنده توانمندی این مجموعه  در این عرصه است. 

درسال  1393، این شرکت همچون گذشته، در فعالیت های عام المنفعه حضوری چشمگیر داشت  و در ساخت یک مدرسه و دو خانه بهداشت در مناطق محروم کشور مشارکت نمود تا  سلامتی، نشاط و شادابی را در این مناطق محروم تقویت نماید.

این  شرکت موفق به فروش تجهیزات زیر ساخت شبکه با برندهای iRACK ،iPower ،UNICOM، به مراکزی نظیر بانک رفاه کارگران با 1200 نود و بیش از 100 عدد رک، بانک صادرات با 200 رک و کنسول دراور ، بانک تجارت، فناوری اطلاعات  شهرداری تهران بالغ بر 1000 نود و بیش از 31 کیلومتر کابل و همچنین شرکت  های تابعه با انواع کابل شبکه بالغ بر 214 کیلومتر و اتصالات شبکه برای بیش  از 300 نود شد.

همچنین  در سال 1393 شرکت تیام شبکه موفق به پیاده سازی و اجرای پروژه های مرکز  داده با راهکار سرمایشی In-Row با برند iCool و iDC برای سازمان راهداری و  حمل و نقل جاده ای، شهرداری قزوین، مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران قم، سازمان توسعۀ برق ایران، و وزارت امور اقتصادی و دارایی شد.

ارتقای  رتبه شورای عالی انفورماتیک در بخش های شبکه داده های رایانه ای و  مخابراتی (اخذ رتبه 1) ، مشاوره و نظارت بر اجرای طرح های انفورماتیک،  فناوری اطلاعات و ارتباطات، خدمات پشتیبانی و آموزش و پژوهش، در سال 93  نسبت به سال گذشته گواه دیگری بر روند رو به رشد این مجموعه دارد و بدین ترتیب، شرکت تیام شبکه با نگاهی منسجم و نظام‌مند به حوزۀ آی تی، بیستمین سال کاری خود را پشت سر گذاشت.


سال 1394

در راستای توسعه بازارهای داخلی، شرکت تیام شبکه با حضور در دو نمایشگاه تخصصی تلکام و الکامپ در سال 1394 و معرفی محصولات و خدمات جدید، ضمن کسب موفقیت و دریافت تندیس و لوح تقدیر از ریاست سازمان نظام صنفی امور رایانه  ای کشور، همچنین برگزاری سمینارهای تخصصی در استان های تهران، کرمان و قم که با استقبال گسترده از سوی سازمان های فعال در حوزه IT مواجه شده است،  توانست فروش تجهیزات زیرساخت شبکه نظیر رک، پنل توزیع برق، کنسول، سیستم‌های سرمایشی و کابل را به شرکت ها و سازمان هایی نظیر سازمان تامین اجتماعی  (حدود 1000 دستگاه رک هوشمند و کنسول دراور)، بالغ بر 500 عدد IP Based  PDU و رک IP Based به شرکت ارتباطات زیرساخت از طریق پیمانکار مربوطه، سازمان فناوری اطلاعات شهرداری (بالغ بر 11000 نود)، شرکت رایتل، بانک رفاه، و نیز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و ده ها پروژه دیگر را در  برنامه کاری خود قرار دهد.

همچنین پیاده سازی و اجرای مستقیم و غیر مستقیم پروژه های مرکز داده مربوط به  اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران، شرکت نفت و گاز پارس، صندوق بازنشستگی  شرکت مهندسی و ساختمانی صبا نفت، اداره کل ثبت اسناد و املاک استان فارس و  شرکت مشاوره مدیریت و خدمات ماشینی تامین (سهامی خاص)، پروژه LAN شرکت  ایران مال و ده ها پروژه مختلف اجرایی دیگر را به انجام رسانید.

شرکت  تیام شبکه در راستای گسترش زمینه فعالیت خود، در سال 1394، محصولات جدیدی  نظیر سیستم سرمایشی Chilled Water، سیستم مانیتورینگ و کنترل مرکز داده BMS  را به سبد محصولات خود اضافه نمود و سبد محصولات iPOWER را بطور قابل  ملاحظه ای گسترش داد. 

این  شرکت در سال 1394، با هدف بهبود کیفیت کالاها و افزایش رضایت مشتریان،  تغییراتی را در محصولات خود نظیر؛ سیستم های سرمایشی مرکز داده، رک سرور و  مرکز داده سیار، ایجاد نموده است. به طوری که در این سال، عملکرد شرکت در  حوزه ارائه خدمات مناسب حین و پس از فروش، توسط کمیته ارزیابی سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و شرکت تیام شبکه موفق به  کسب گواهينامه و تنديس رعايت حقوق مصرف كنندگان از معاون وزير صنعت، معدن و  تجارت گردید.

شایان  ذکر است سه تن از اعضای اصلی خانواده تیام شبکه، در جهت پیشبرد صنعت فاوا و  در راستای اهداف صنفی این مجموعه، پیشتر در تدوین استاندارد ملی شبکه های  رایانه ای همکاری داشته و استاندارد شماره 19635 در سال 94 توسط سازمان ملی  استاندارد منتشر شد و در ادامه شرکت تیام شبکه موفق به دریافت گواهی نامه  ایزو 24764 مرتبط با سیستم کابل کشی عمومی ساختمان در مرکز داده گردید.


سال 1395

شرکت تیام شبکه با سال­ ها تجربه در طراحی و اجرای پروژه­‌های بزرگ در حوزه­ IT   توانسته است رضایت مشتریان و سهم عمده ­ای از بازار کشور را کسب کند. حاصل  تلاش این مجموعه در سال 95 پروژه‌­های نصب و راه‌اندازی اتاقک و سرمایش  نظیر طراحی، نصب و راه‌اندازی تجهیزات فضای رایانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی  واحد همدان، اتاق سرور دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، طراحی، ساخت و  نصب سیستم سرمایشی مرکز داده پتروشیمی خارک و نيز نصب اتاقک سرد شرکت پخش  نفت استان کرمان، بوده است.

علاوه  بر این­ ها، شركت توانست پروژه‌های مشاوره و طراحی شامل: خدمات مشاوره و  طراحی تفصیلی زیرساخت فیزیکی مرکزداده و شبکه‌های کامپیوتری شرکت  سرمایه‌گذاری و خدمات صنایع روستایی عشایری جاهد و همچنين طراحی تفصیلی  زیرساخت فیزیکی مرکز داده و ارائه­ ی طرح بهینه‌سازی و گسترش زیرساخت شبکه  اطلاعاتی شرکت نفت و گاز پارس (تهران و عسلویه) را در سال 95 به اتمام  برساند. همچنین در این سال، پروژه‌های پشتیبانی مرکز داده شامل خدمات  نگهداری و پشتیبانی پیشگیرانه زیرساخت فیزیکی فضای رایانه‌ای سازمان آمار و  فناوری اطلاعات شهرداری قزوین و پروژه‌های نظارت بر شبکه داخلی و اجرای  کابل‌کشی شبکه ساختمان قبلی روزنامه اطلاعات (شرکت نماد سازه جنوب) را نیز  به عهده گرفت.

حضور  در نمایشگاه ­ها، اجرای سمینارهای مختلف و اسپانسری این رویدادها، تصویری  شفاف و حرفه­ ای از شرکت ایجاد کرده است که ضمن ایجاد تعامل بیشتر با  مشتریان و استفاده از فرصت­ هایی که به شناخت بهتر منجر می­شود، استراتژی  شناخت نیاز سازمان ­ها و شرکت­ ها نیز با دقت بیشتری صورت گرفت. شرکت در  نمایشگاه الکامپ، ایپاس، صنعت آب و برق و برگزاري سمينارهای متفاوت در  شهرهای مختلف از جمله رویدادهای مهمی است كه حاصل آن، فروش تجهيزات به  سازمان­ هایی مانند: فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران (بالغ بر 10  هزار نود)، بانک مسکن (حدود 200 دستگاه رک و تامین پنل توزیع برق مجهز به  آی پی) ، بانک ملت (500 دستگاه رک)، برق منطقه‌ای تهران (26 پچ‌پنل  فیبرنوری و متعلقات)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه (اتاقک شیشه‌ای یک  طرفه به همراه سیستم سرمایش)، شرکت نماد سازه جنوب (بالغ بر 8000 نود و  تجهیزات جانبی)، بانک سپه (تعداد معتنابهی پاور ماژول IP Base)، بانک رفاه (15000 متر کابل شبکه) و شركت گاز استان البرز بوده است.

تیام  شبکه با در نظر گرفتن و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، قابلیت پس گرفتن کالای  فروخته شده طی7 روز از خرید کالا را نیز به امکانات خود افزود. به علاوه،  در  این سال با توجه به اهمیت کابل‌کشی در عملکرد مطلوب شبکه‌های کامپیوتری  و تاکید بر نقش استانداردها و مقررات فنی با هدف رسیدن به خودکفایی و  ارتقای کیفیت برای رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، کتاب فن­آوری اطلاعات  «استاندارد کابل‌کشی و شبکه‌های کامپیوتری» در كميسيوني با رياست شركت تيام  شبكه و همکاری کارشناسان این شرکت، تدوین و منتشر شد.

از  دستاوردهای دیگر این مجموعه در سال 95، می توان به مواردی مانند: دریافت  گواهی­نامه ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان در شانزدهمین همایش رعایت حقوق  مصرف‌کنندگان کشور از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنين دریافت  گواهی‌نامه استانی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان در چهارمین همایش رعایت حقوق  مصرف‌کنندگان استان تهران از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت، اشاره کرد.


سال 1396

در سال  96 همچون گذشته، طراحی و اجرای پروژه­ های بزرگ، ساخت تجهيزات و ارائه خدمات فني، برگزاری و اجرای سمینارها و حضور در نمایشگاه­ های متعدد، باز  هم از اولویت­های اصلی شرکت بود.
برخی از مهم ­ترین پروژه ­های اجرایی شرکت تیام شبکه در این سال، عبارتند از:

 • مشاوره  و طراحی مرکز داده شرکت گاز استان تهران و زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی  واحد دندانپزشکی و دانشکده فنی و حرفه ­ای انقلاب اسلامی تهران
 • نصب اتاقک و سیستم سرمایشی شرکت برق منطقه­ ای استان گیلان
 • نصب و راه ­اندازی سیستم­ های سرمایشی شرکت برق منطقه ­ای استان زنجان
 • نصب و راه ­اندازی مرکز داده شرکت پارس سیستم شرق (پروژه اداره بنادر و کشتیرانی چابهار)
 • نصب  و راه­ اندازی مانیتورینگ مرکز داده دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب،  شرکت پالایش گاز استان ایلام، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران (بافق) و شرکت  عمران گستر بصیر (دفتر مرکزی کمیته امداد امام خمینی)
 • نگهداری و پشتیبانی پیشگیرانه بخش زیرساخت فیزیکی فضای رایانه­ای سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری قزوین  
 • نظارت  بر اجرای کابل­ کشی شبکه شرکت نماد سازه جنوب (ساختمان اسبق روزنامه  اطلاعات) و نصب و راه ­اندازی شبکه مسی و فیبر نوری شرکت هلدینگ بوکا
 • در این سال برخی از فروش تجهیزات به سازمان­ ها، به شرح زیر است:
 • بانک سپه (پنل توزیع برق)
 • بانک مسکن (فروش 210 رک و متعلقات)
 • شرکت پردیس اطلاع ­رسانی سپهر (21 رک و تجهیزات اتاقک)
 • شرکت گاز استان زنجان (کولر گازی اتاق سرور)
 • شرکت برق منطقه ­ای زنجان (سیستم سرمایشی)
 • شرکت گاز استان اردبیل (رک و متعلقات)
 • شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران (پاور ماژول سه ­فاز)
 • شرکت پتروشیمی زاگرس و شرکت صنایع الکترونیک زعیم (رک و متعلقات و پنل توزیع برق)
 • شرکت نفت و گاز پارس (کابل شبکه)
 • منطقه 7 عملیات انتقال گاز ایران (تجهیزات شبکه)
 • علاوه بر موارد یاد شده، برخی از پروژه هایی که همزمان با نصب و راه ­اندازی، شامل فروش تجهیزات نیز بوده است، عبارتند از:
 • نصب و راه ­اندازی و فروش تجهیزات به شرکت سنگ آهن مرکز بافق
 • نصب،  راه ­اندازی، نظارت و نیز فروش تجهیزات پسیو به شرکت نماد سازه جنوب (ساختمان اسبق روزنامه اطلاعات و ساختمان تجاری- اداری گاندی)
 • نصب، راه ­اندازی و فروش تجهیزات MPO به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران

حضور  در نمایشگاه ­های الکامپ، صنعت برق، ساختمان و نمایشگاه مجازی الکامپ، بار  دیگر فرصت­ هایی برای ارائه توانمندی‌ها و محصولات در سطح گسترده و  برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان و شناخت نیازهای آنان بوده است.

همچنین، برگزاری سمینارهایی در شهرهای اراک، ارومیه و تهران (با مشارکت نمایندگان تیام) و سمینار آموزشی سرمایش و DCIM در تهران، مشارکت در برگزاری نمایشگاه الکامپ مشهد و نمایشگاه الکامپ یزد و  ... در به‌روزرسانی دانش فنی و آشنایی با دستاوردهای نوین صنعت آی­ تی بسیار تاثیرگذار بود.

از  آنجایی که مشــتري ­مــداري و توجــه بــه خواســت و نيازهــاي مشـتريان و  مصرف‌كننـدگان، از جملـه مسـائلي اسـت كه بـه عنوان فرهنـگ در تیام شبکه  رواج یافته است، بنابراین توليـد و ارائـه خدمات براســاس نيازهــاي  مصرف‌كننــدگان شــكل می­ گیرد و سازمان حمایت از حقوق مصرف­‌کنندگان به­  منظور تشویق و ترغیب، با اعطای گواهینامه از شرکت تیام شبکه قدردانی کرده  است. اعطـاي ايـن گواهينامـه پس از بررسی ابعـاد مختلفي از عملكــرد این  شرکت انجام شده است که از مهم تريــن آنهــا می ­توان به كيفيــت محصــول، کیفیــت خدمــات و قيمــت اشاره کرد.

این  شرکت در سال 96 موفق به دریافت گواهی­نامه ملی هفدهمین همایش رعایت حقوق  مصرف­ کنندگان و همچنین گواهی­نامه استانی پنجمین همایش رعایت حقوق مصرف­کنندگان از وزارت صنعت، معدن و تجارت استان تهران شد.

از  مهم ترین فعالیت ­های فرهنگی این شرکت در این سال، به ترجمه و انتشار  نگارش دوم از کتاب "استاندارد کابل­ کشی شبکه ­های رایانه ­ای" با 2 ضمیمه  اضافه شده، می ­توان اشاره کرد.


سال 1399

 • ایجاد اولین کانال تخصصی دیتاسنتر (تلگرام)
 • انتشار فصلنامه تابستان
 • چاپ رزومه تیام 1399
 • دریافت گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان از هفتمین همایش رعایت حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان استان تهران
 • تولید سیستم سرمایشی با سیستم کنترل فشار Inverter
 • دریافت اولین گواهی‌نامه مشاوره پایه ۲ سازمان نصر توسط مدیرعامل شرکت تیام شبکه - آقای دکتر بابک رشیدی
 • دریافت گواهی‌نامه مشاوره پایه ۲ سازمان نصر توسط مدیر فروش شرکت تیام شبکه - خانم مهندس غفوری
 • دریافت گواهینامه های ایزو 20000 و 27001 
 • ارتقا رتبه شورای انفورماتیک از 2 به 1 در زمینه طراحی و مشاوره
 • ساخت محصول سیستم های مانیتورینگ باتری UPS 
 • دریافت گواهینامه CDCP توسط خانم مهندس مینا حیدری - سرپرست طراحی شبکه و مرکز داده شرکت تیام شبکه


سال 1400

 • برگزاری وبینار آموزشی "تداوم و پایداری مرکز داده" برای کارشناسان و مدیران حوزه فناوری اطلاعات - استان فارس- 13 دی
 • برگزاری وبینار آموزشی "تداوم و پایداری مرکز داده" برای کارشناسان و مدیران حوزه فناوری اطلاعات - استان آذربایجان شرقی - 8 دی
 • برگزاری وبینار آموزشی "تداوم و پایداری مرکز داده" برای کارشناسان و مدیران حوزه فناوری اطلاعات - استان آذربایجان غربی - 29 آذر
 • برگزاری نمایشگاه الکامپ در استان کرمان 
 • برگزاری وبینار آموزشی "تداوم و پایداری مرکز داده" برای کارشناسان و مدیران حوزه فناوری اطلاعات - استان کرمان - 22 آذر
 • برگزاری وبینار آموزشی "تداوم و پایداری مرکز داده" برای کارشناسان و مدیران حوزه فناوری اطلاعات - استان همدان - 25 آبان
 • برگزاری سه وبینار آموزشی "تداوم و پایداری مرکز داده" برای کارشناسان و مدیران حوزه فناوری اطلاعات - استان تهران - 28 و 31 شهریور و 20 مهر ماه
 • برگزاری وبینارهای آموزشی "تداوم و پایداری مرکز داده" برای نمایندگان شرکت تیام شبکه

سال 1401

 • برگزاری وبینار مفاهیم کاربردی طراحی مرکز داده برای اراک- 13 شهریور
 • برگزاری وبینار سرمایش برای یزد- 11 مهر
 • گردهمایی بزرگ تیام شبکه- باغ ورسای- 7 تیر
 • برگزاری وبینار اصفهان- ممیزی- 10 خرداد
 • برگزاری وبینار کرمان- سرمایش- 21 اردیبهشت
 • برگزاری وبینار ارومیه- سرمایش- 5 خرداد
 • برگزاری وبینار یزد- طراحی مرکز داده- 2 خرداد
 • برگزاری وبینار ممیزی بندرعباس در 7 اردیبهشت 1401
 • برگزاری وبینار سرمایش همدان در 29 فرودین 1401


سال 1402


 • برگزاری وبینار اراک- "باید‌ها و نباید‌های استاندارد TIA-942" تاریخ 24 اردیبهشت 1402
 • برگزاری وبینار یزد-"باید‌ها و نباید‌های استاندارد TIA-942" تاریخ 18 اردیبهشت 1402
 • برگزاری وبینار ارومیه-"باید‌ها و نباید‌های استاندارد TIA-942" تاریخ 31 اردیبهشت 1402
 • برگزاری وبینار اصفهان-"باید‌ها و نباید‌های استاندارد TIA-942" تاریخ 8 خرداد 1402
 • برگزاری وبینار اصول و فنون مذاکره- 8 تا 10 خرداد 1402
 • حضور در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ تهران- 4 تا 7 تیر 1402
 • برگزاری وبینار "چرا موبایل دیتاسنتر" برای نمایندگان تیام در کشور - 15 مرداد 1402
 • برگزاری وبینار " چرا موبایل دیتاسنتر" تهران - 6 شهریور 1402
 • دریافت گواهی استاندارد ملی 1562 برای سیستم‌های سرمایشی - شهریور 1402
 • برگزاری وبینار "چرا موبایل دیتاسنتر" - یزد - 17 مهر 1402