صادق عباسی شاهکوه،‌ رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، توقف روند راه‌اندازی نسل ۵ در ایران رد کرد و گفت: «یکی از ماموریت‌های حکم من افزایش کیفیت موبایل و رفتن به سمت تلکنولوژی‌های جدید است که یعنی 5G. در مصوبه شورای عالی فضای مجازی هم تکلیف شده پوشش سراسری موبایل با سرعت متوسط ۱۰ مگ ایجاد شود و بعد از آن ۱۰ درصد مشترکان باید به فناوری‌های جدید دسترسی داشته باشند که 5G می‌شود.»

رئیس رگولاتوری در این رابطه گفت: «مباحث پروانه‌ای هم احتمالا وجود دارد که مشکلی نیست و الحاقیه‌ای به پروانه زده می‌شود؛ ولی مهم‌تر از همه این است که اپراتورها توان سرمایه‌گذاری داشته باشند. الان موضوعی که هم ما و هم اپراتورها نگرانی داریم بحث توان سرمایه‌گذاری است. این یکی از همان دغدغه‌های اصلی است که احتمالا باید بحث درآمدی و سرویس‌های جدیدی که می‌تواند ایجاد شود را باید بررسی کنیم.»

عباسی شاهکوه درباره باندها ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز گفت: «زمانی که می‌خواستیم 4G را توسعه بدهیم، اگر این موضوع حل می‌شد، هزینه سرمایه‌گذاری خیلی پایین‌تر می‌آمد. حالا آن مقطع گذشته و الان به جایی رسیده‌ایم که کم کم باید به سمت 5G برویم. فرکانس ۲۳۰۰ آخرین فرکانسی بود که توانستیم در 4G به اپراتورها بدهیم. در 5G باید فرکانس‌های جدیدی بدهیم که ۷۰۰-۸۰۰ یکی از آنها است که در برنامه‌ای که من به وزیر دادم هم بود و باید در این زمینه تلاش کنیم.»