«صادق عباسی شاهکوه» می‌گوید توسعه اینترنت ماهواره‌ای باید در چارچوب قوانین و مقررات کشور باشد و ارائه اینترنت ماهواره‌ای تحت پوشش اپراتورهایی که پیش از این مجوز دریافت کرده‌اند، ممکن است. معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره ارائه سرویس اینترنت ماهواره‌ای در کشور می‌گوید: «کمیسیون تنظیم مقررات مصوبه‌ای دارد که به زبان انگلیسی روی سایت منتشر شده است. از همین رو شرکت‌ها برای ارئه سرویس ماهانه قاعدتا باید این موضوع را در کشور رعایت کنند و از طریق اپراتورهایی که قبلا مجوز داده‌ایم سرویس‌دهی کنند.» تقریبا این سخن را می‌توان به معنای فیلتر شدن اینترنت ماهواره‌ای در ایران دانست؛ چون احتمالا شرکت‌هایی مانند استارلینک نمی‌توانند در ایران مجوز بگیرند.

«کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سال ۹۹ با هدف رعایت الزامات مقرراتی از سوی دارندگان شبکه‌های ماهواره‌ای، «مقررات حاکم بر حقوق سرزمینی ارائه خدمات ماهواره‌ای در ایران» را تصویب کرد. در این مصوبه، به شرایط خدماتی که اپراتورهای ماهواره‌ای ارائه می‌دهند نیز اشاره شده است.»

او اعلام آمادگی کرد در راستای تکلیفی که توسط شورای عالی فضای مجازی برای تنظیم مقررات کاربری منظومه‌های ماهواره‌ای در کشور به وزارت ارتباطات سپرده شده است، سازمان تنظیم مقررات این مقررات‌گذاری را انجام دهد.

شاهکوه با بیان اینکه هنوز مصوبه شورای عالی فضای مجازی در این زمینه به آن‌ها ابلاغ نشده است، افزود: «در صورت ابلاغ این تکلیف و تعیین شرایط برای مدل مقررات‌گذاری، تدوین این سند در دستور کار این سازمان قرار می‌گیرد.» شاهکوه می‌گوید کشورهای دیگر هم برای اجازه ورود اینترنت ماهواره‌ای مقررات خاص خود را دارند؛ ضمن اینکه تا کنون هیچ شرکت خارجی برای ارائه سرویس اینترنت ماهواره‌ای رایزنی و صحبتی نداشته است.