منطق برد بزرگ انویدیا در داستان ChatGPT ساده و روشن است. انویدیا یک سازنده تراشه‌های گرافیکی مناسب پردازش‌های پیچیده هوش مصنوعی است. هرچه افراد بیشتری از ChatGPT استفاده کنند؛ صاحبان OpenAI که این چت‌بات را توسعه دادند؛ به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارند تا پاسخ‌گوی میلیون‌ها پرسش مردم باشند؛ در نتیجه صنعت دیتاسنتر انویدیا رشد سریع‌تری خواهد داشت.

 موسسه Citigroup تخمین می‌زند رشد سریع ChatGPT منجر به فروش ۳ تا ۱۱ میلیارد دلاری انویدیا در طی ۱۲ ماه شود. والت‌استریت‌ژورنال می‌گوید انویدیا رهبر شرکت‌های مولد و محرک هوش مصنوعی است و در ChatGPT نیز یک نقش شتاب‌دهنده بزرگ و معناداری دارد که شاید هنوز هم بالقوه است. مدل‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT به وضوح باعث رشد نیازهای محاسباتی می‌شوند که فقط تراشه‌های انویدیا جواب‌گو هستند. البته، سرمایه‌گذاری روی سرویس‌های استخراج رمزارز نیز در بزرگ شدن صنعت دیتاسنتر انویدیا بی‌تاثیر نبوده است.

در حال حاضر، چت‌بات ChatGPT مبتنی بر ۱۰ هزار GPU انویدیا آموزش داده و اجرا شده است ولی به طور بالقوه در آینده به هزاران GPU دیگر نیاز دارد. اینتل، گوگل، ای ام دی و چندین شرکت دیگر نیز در صدد ساخت نرم‌افزارهای هوش مصنوعی مشابه چت‌بات ChatGPT هستند. به گفته کارشناسان، حوزه یادگیری عمیق، به طور اجتناب‌ناپذیری برای بازیگران صنعت محاسبات، سودآور و بزرگ است.