فضاهای دیجیتال ارائه‌شده توسط مایکرو‌سافت مش کاملاً قابل شخصی‌سازی هستند و باعث می‌شوند تا جلسات آنلاین شما همه‌جانبه‌تر باشد. پلتفرم Mesh اساساً دارای مجموعه‌ای از فضاهای آنلاین از پیش ساخته‌شده است که شرکت‌ها می‌توانند همه‌چیز آن‌ها را به شیوه دلخواه خود شخصی‌سازی کنند و مواردی از جمله ویدیو یا یک لوگو را بدون نیاز به کدنویسی، به آن‌ها اضافه کنند.

‌جعبه ابزار Mesh نیز از طریق پلتفرم توسعه دو بعدی و سه بعدی مایکروسافت، یعنی یونیتی قابل‌دسترس است تا دنیای مجازی خود را بیشتر بتوانید طراحی کنید. غول ردموندی در وب‌سایت خود توضیح می‌دهد که ویژگی مایکروسافت مش را در شرکت‌های مشاوره Accenture و Takeda آزمایش کرده است.

در حال حاضر مش مایکروسافت فقط روی رایانه‌های شخصی دسکتاپ و هدست‌های واقعیت مجازی Meta Quest قابل دسترس است. همچنین ردموندی‌ها به افرادی که یک طرح تجاری یا سازمانی دارند، یک دوره آزمایشی رایگان شش ماهه ارائه می‌کند. در غیر این صورت، هزینه استفاده از این ویژگی برای مشترکین Microsoft Teams Essentials، ماهانه 4 دلار به ازای هر کاربر و برای مشترکین Microsoft 365 E5 ماهانه 57 دلار برای هر کاربر است.