این اپراتور در مراسمی به مناسبت دهه فجر و با حضور وزیر ارتباطات، از سایت‌های جدید فایوجی، مرکزداده مشهد، تکمیل شبکه فیبرنوری و چندین پروژه دیگر رونمایی کرد.

 

مدیرعامل ایرانسل می‌گوید تا کنون بیش از ۱۰ میلیارد دلار برای توسعه زیرساخت سرمایه‌گذاری کرده‌اند و هزینه پروژه‌هایی که امروز افتتاح شدند نیز ۲۶۰۰ میلیارد تومان است.

او اعلام کرد ایرانسل ۶۲ میلیون مشترک فعال و ۴۳ میلیون مشترک دیتا دارد:

«16358 سایت نسل چهارم در ایران وجود دارد که 82 درصد پوشش جمعیت ایران را شامل می‌شود. در نسل چهارم ثابت نیز 160 شهر تخت پوشش ایرانسل هستند و بیش از 760 هزار مشترک در این حوزه داریم.‌»

بیژن عباسی آرند خبر داد ترافیک بین‌الملل کنونی ایرانسل به مرز ۳ هزار گیگابایت بر ثانیه می‌رسد و ظرفیت ترافیک داخلی نیز ۲۸۰۰ گیگابیت بر ثانیه است. این شرکت برنامه‌ریزی کرده است ظرفیت ترافیک داخلی و بین‌الملل آن‌ها در سال آینده به بیش از ۶۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه برسد.

ایرانسل از چهارصدمین سایت فایوجی خود در شهر کرمانشاه رونمایی کرد و گفت فاز نخست توسعه شبکه نسل پنجم موبایل این شرکت به اتمام رسیده و وارد فاز دوم شدند.

به گفته آن‌ها، بیشترین سایت 5G ایرانسل در شهرهای تهران، خوزستان و فارس است.

همچنین، این اپراتور می‌گوید نزدیک به ۴.۷ میلیون مشترک یا گوشی نسل پنجم در هسته شبکه آن‌ها فعال هستند و روزانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر به سایت‌های5G  وصل می‌شوند.

عباسی آرند درباره تکمیل  زیرساخت فیبرنوری ایرانسل نیز توضیحاتی داد و گفت تاکنون بیش از ۲ هزار کیلومتر فیبر نوری در بیش از 36 شهر راه‌اندازی کرده است: «این زیرساخت به کمک پروژه FTTH خواهد آمد تا پروژه دولت در زمینه توسعه پوشش فیبرنوری تسریع شود.» از دیگر آمارهایی که ایرانسل داد؛ پوشش‌دهی ۱۴ میلیون نفر در روستاها تحت شبکه نسل چهارم بود.