شرکت خدمات اینترنت Ziply در ایالات‌متحده، سرویسی بسیار سریع و البته گران‌قیمت با سرعت چشمگیر ۵۰ گیگابیت‌برثانیه را به مشتریانش ارائه می‌دهد. درواقع حدود یک میلیون نفر در مناطق تحت پوشش شرکت مذکور ازجمله اورگان، واشنگتن، آیداه و مونتانا واجد شرایط دریافت اینترنت پرسرعت ۵۰ گیگابیت‌برثانیه هستند.

 مشتریان Ziply علاوه‌بر پرداخت هزینه‌ی ماهانه‌ی ۹۰۰ دلاری برای خرید اینترنت با سرعت ۵۰ گیگابیت‌برثانیه، باید روتر مخصوصی را هم تهیه کنند. این ISP محصولی به‌نام MikroTik Cloud Core CCR2216-1G-12XS-2XQ را برای اتصال به سرویس جدیدش توصیه کرده است؛ قیمت مودم مذکور ۲,۴۰۹ دلار است. این روتر ۱۶ گیگابایت رم داخلی دارد و البته باید ۶۰۰ دلار هم برای نصب آن پرداخت کنید.

 نکات مهمی درمورد سرویس اینترنت پرسرعت ۵۰ گیگابیت برثانیه‌ی Ziply وجود دارد. این شرکت هشدار می‌دهد که سرعت‌ اتصال به اینترنت برای هر کاربر می‌تواند متفاوت باشد و سرعت‌ اعلامی برای اتصالات سیمی است. به‌هر حال استاندارد وای‌فای ۷ می‌‌تواند به حداکثر سرعت ۴۶ گیگابیت برثانیه دست یابد و احتمالاً مودم‌های مبتنی‌بر این فناوری، برای اتصال بی‌سیم به سرویس Ziply مناسب خواهند بود.


منبع: CNET