کارخانه‌هاش AI، دیتاسنترهایی هستند که زیرساخت ویژه‌ای برای ذخیره‌سازی و پردازش اطلاعات و تبدیل حجم وسیعی از داده‌ها به مدل‌ها و توکن‌های با ارزش هوش مصنوعی دارند. 

بنیان‌گذار کارخانه‌های فاکسکان در ارتباط با این همکاری می‌گوید: «نوع جدیدی از تولیدات به وجود آمده است؛ تولیدات هوشمند و مراکزداده‌ای که آن‌ها را تولید می‌کنند؛ کارخانه‌های AI هستند. پیش‌بینی می‌شود فاکسکان تعداد زیادی از این کارخانه‌های AI را با سخت‌افزار، نرم‌افزار و تجهیزات شبکه انویدیا برای مشتریان خود در سراسر جهان، بسازد. شرکت فاکسکان در بیانیه خود تاکید دارد با این سیستم‌ها، مشتریانش می‌توانند از محاسبات شتاب‌دهی انویدیا برای ارائه خدمات هوش مصنوعی مولد و شبیه‌سازی‌ها و آموزش خودران‌ها، روبات‌ها و غیره استفاده کنند.

«جنسن هوانگ»؛ مدیرعامل انویدیا درباره این کارخانه‌های AI می‌گوید: «ما درحال ساخت یک سیستم سرتاسری هستیم که از یک سمت، در آن خودروی برقی پیشرفته‌ای ساخته می‌شود که مغز مبتنی بر هوش مصنوعی به آن اجازه می‌دهد تا با رانندگان و مسافران تعامل داشته باشد و این سیستم همچنین یک کارخانه هوش مصنوعی نرم‌افزاری را برای این خودرو توسعه می‌دهد که رانندگی خودکار را فراهم می‌کند. این خودرو با تجربیات زندگی رانندگان همراه می‌شود و داده‌های بیشتری برای خود جمع‌آوری می‌کند. سپس این داده‌ها به کارخانه هوش مصنوعی منتقل می‌شوند؛ جایی که نرم‌افزار بهبود پیدا کرده و ناوگان هوش مصنوعی را به‌طور کامل به‌روز می‌کند.»


منبع: venturebeat