هزینه استفاده از این کلینیک ماهیانه 99 دلار است و از یک اپلیکیشن مخصوص هم استفاده می‌کند. این کلینیک می‌تواند به کمک هوش مصنوعی و بدون نیاز به پزشک، از افراد آزمایش بگیرد و فشار خون، قند خون و استرس را بررسی کند؛ به‌طور کامل بدن را اسکن کند و حتی آزمایش HIV بگیرد. 

شما به محض ورود به Carepod می‌توانید از طریق یک آی‌پد ثبت‌نام کنید و Sign in شوید. یک اسکنر مخصوص، با طراحی سفارشی بلافاصله داده‌های بیومتریک بیمار را پردازش می‌کند. نتایج این پردازش با داشتن اپلیکیشن مخصوص روی گوشی هوشمند بیمار در دسترس قرار می‌گیرد. شما به عنوان بیمار در بدو ورود خود به اتاق با یک نمایشگر نسبتا بزرگ مواجه می‌شوید که سوابق پزشکی‌تان روی آن به نمایش درآمده است. همچنین می‌توانید داده‌های بیومتریک اخیرتان را روی مانیتور ببینید. 

در این کلینیک هوش مصنوعی، جدیدترین تجهیزات پزشکی اختصاصی وجود دارد. برای مثال گوشی پزشکی بی‌سیم و دیجیتالی که ضربان قلب بیمار را حتی از روی لباس تشخیص می‌دهد یا ابزاری که بوسیله آن رگ‌ها برای گرفتن نمونه خون واضح و نمایان می‌شوند. همان طور که می‌بینید، Carepod حتی به پرسنل هم نیازی ندارد. شاید تصور می‌کردید که روزی بتوان بدون مراجعه حضوری به پزشک و معاینات بالینی نسخه تهیه کرد، اما هرگز تصور نمی‌کردید که یک ابزار هوش‌مصنوعی از شما نمونه خون بگیرد!