در نشست خبری دو شرکت اسپیس‌ایکس و تی موبایل که در ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌ایکس و مایک سیورت، مدیرعامل T-Mobile نیز شرکت داشت؛ این دو شرکت از برنامه‌ای موسوم به «Coverage Above & Beyond» رونمایی کردند که اجازه می‌دهد از سال آینده، اینترنت ماهواره‌ای استارلینک روی گوشی‌های هوشمند در دسترس باشد.

هدف این برنامه مشترک، اتصال به شبکه‌های موبایل در هر نقطه از جهان و بدون توجه به فاصله کاربران تا آنتن‌های موبایل و برج‌های مخابراتی است. در واقع، این دو شرکت می‌خواهند کاری کنند که دیگر در دنیا هیچ نقطه‌ای بدون امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت وجود نداشته باشد.

در این همکاری، شرکت تی موبایل باندهای میانی موجود خود را به ماهواره‌های نسل دوم اسپیس‌ایکس اضافه می‌کند تا گوشی‌های هوشمند بتوانند به طور مستقیم و بدون نیاز به هیچ تغییری در ماهواره‌های استارلینک، امکان ارسال و دریافت پیامک‌های متنی و MMS به همراه صدا و البته داده را از هر نقطه‌ای از جهان داشته باشند.

البته، اینترنت این سرویس بسیار ضعیف‌تر از اینترنت 4G و 5G است و حداکثر سرعتی بین دو تا چهار مگابیت بر ثانیه می‌دهد. ایلان ماسک، می‌گوید این سرویس به طور بالقوه می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد و در مکان‌هایی که از نظر دسترسی به شبکه‌های موبایل و ارتباطی در تنگنا و محدودیت هستند؛ مردم امکان دسترسی به خدمات ارتباطی را پیدا کنند.

مدیرعامل اسپیس‌ایکس تاکید کرد این سرویس نمی‌خواهد جایگزین خدمات ارتباطی موبایل و سرویس‌های اینترنت 5G شود و صرفا برای استفاده در مواقع اضطراری است. او می‌گوید در حوادث طبیعی، این سرویس بدون مشکل کار خواهد کرد و چندین اپلیکیشن منتخب پیام‌رسانی نیز روی آن قابل استفاده هستند. ماسک می‌گوید این سرویس برای تماس صوتی بسیار عالی است و اگر در مکان‌های خلوتی استفاده شود و همزمان تعداد زیادی کاربر به آن وصل نباشند؛ برای تماس تصویری نیز قابل استفاده است. شرکت تی موبایل می‌خواهد این سرویس را بدون دریافت هرگونه هزینه اضافه‌ای از مشتریان راه‌اندازی کند.